Cenné výhry juniorov

Publikované Tuesday, 13. 11. 2018 o 16:31

1.BK Michalovce – MBK Karlovka Bratislava 87:77 (54:34), štvrtiny (32:18, 22:16,15:22,13:21)

Počas víkendu sa predstavili juniori 1.BK Michalovce na domácej palubovke. V sobotu sme privítali Karlovku BA. V minule sezóne sme hosťom dvakrát podľahli, hoci v domácom zápase len o 8 bodov. Do zápasu vstúpili orli výborne. Dobre bránili a premieňali aj svoje príležitosti. Už do polčasu si vytvorili 20 bodový náskok. Náš súper ale nezložil zbrane a v druhom polčase predviedol bojovný výkon. V zónovej obrane eliminovali hru domácich a pri nepresnej streľbe Michalovčanov postupne ukrajovali z ich náskoku. No orli zabojovali a udržali si tesný náskok a zaslúžene zvíťazili.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 39 (26doskokov), M.Demko, M.Pirkovský 26, D.Pliško 6, R.Harman 7, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal 5, M.Podžuban 4

Hostia: Hupka M. 23, Mičuda T. 22

1.BK Michalovce – BKM SPU Nitra 90:67 (48:42), štvrtiny (28:15, 20:27,27:9,15:16)

V nedeľu sa v Michalovciach predstavil nováčik súťaže Nitra. V Nitre v posledných rokoch zvýšili intenzitu práce s mládežou. Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný. Prvá štvrtina vyšla domácim v bielych dresoch. Naopak v druhej zlepšenou hrou sa bodovo dotiahli hostia. Domácim robil problémy najmä Konc a svojimi vnikmi pod kôš bodoval. V tom momente domáci veľmi slabo bránili a pôsobili odovzdane. Polčas skončil v ich prospech o 6 bodov. Do tretej štvrtiny vstúpili orli výborne a rýchlou hrou strhli priebeh zápasu na svoju stranu. Hrali svoju hru a kombinácie aj úspešne zakončovali. Presadzoval sa Kincel, ale aj Martin Pirkovský ktorý tiež bodoval v dôležitých momentoch po únikoch. V poslednej štvrtine bola hra herne aj bodovo vyrovnaná a Michalovčania si pripísali cez víkend cenné dve výhry. Domácim chýbal v oboch zápasoch chorý Matúš Lustig. Aktuálne patrí Michalovčanom v tabuľke siedme miesto. Veríme, že v ďalších domácich zápasoch príde orlov povzbudiť ešte viac divákov a vytvoria výbornú domácu atmosféru v boji o čo najlepšie umiestnenie v lige. V Michalovciach zaznamenali úspešný víkend, keď oba zápasy vyhrali aj starší žiaci ktorým sa podarilo poraziť vo výbornom zápase a dokonalom obrate družstvo BKM Iskra Svit.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 36 (18doskokov), M.Demko 2, M.Pirkovský 32, D.Pliško 8, R.Harman, M.Lopuch, D.Tertinský, S.Brnčal 10, M.Podžuban 2

Najbližšie cestujú orli do Prievidze a Handlovej a následne do Košíc. Na domácej palubovke privítame v piatok 7.12. o 16:00 Žilinu a následne v sobotu o 13:00 Považskú Bystricu. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Tuesday, 13. 11. 2018 o 16:31
Upravil: 1.BK Michalovce  Friday, 21. 12. 2018 o 14:55