• Tlač
  • Email

Starší žiaci porazili Svit i Kežmarok

Publikované Tuesday, 13. 11. 2018 o 17:05

1.BK Michalovce – BKM Iskra Svit ´A´     64:59 (32:34), štvrtiny (15:17, 17:17, 5:19, 27:6)

Orli nastúpili počas víkendu proti favorizovanému Svitu a Kežmarku. Po odhlásení D.Kubína zo súťaže ostalo v skupine východ len 6 družstiev. Proti Svitu, ktorý ešte neprehral sa hrá orlom ťažko. Súper s výškovou prevahou i slušnou technikou dokonca minulý rok súťaž žiakov v nadstavbe na východe vyhral. V Michalovciach sa od začiatku hral pekný zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný a domáci nedovolili hosťom bodový únik. Hostia sa presadzovali najmä po clonách a tzv. akciách pick&roll (dvojice). Naopak orli sa presadzovali po individuálnych akciách 1:1 a bojovnosťou. Tretia štvrtina domácim nevyšla. Stratili veľa lôpt a súper sa presadzoval po vnikoch. Na začiatku štvrtej to bolo o 16 bodov pre hostí. Následne sa však Svitu vyfauloval Horák i Misál a orli začali postupne ukrajovať z náskoku súpera. Zvýšili obrátky v obrane a niekoľko krát aj na jeho polovici. Výborne doskakovali pod oboma košmi. V hale panovala výborná atmosféra a rodičia silno povzbudzovali chlapcov. Agresívna vysunutá obrana sa domácim vyplatila, keď hostia stratili istotu a v samom závere orli zvrátili stav a dokonali obrat v zápase. Vyhrali po zaslúženom boji nad veľkým favoritom.  Nefalšovaná radosť hráčov bola po zápase na mieste.

Najlepší strelci : Mi : M.Jasovský 20, M.Koščák 16,  Svit : Misál 18, Kester D. 14

Nastúpili : Ľ.Mészáros, S.Ivančo, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, A.Bujdoš, D.Bujdoš, T.Ragan, T.Pončák, M.Štefan, D.Tertinský, R.Kokoš, M.Koščák, M.Mattina

1.BK Michalovce – BK MŠK Kežmarok   87:48 (37:24), štvrtiny (23:10, 14:14, 27:13, 23:11)

V nedeľňajšom zápase nastúpili orli nekoncentrovane a veľmi nepozorne. Hra bola vyrovnaná a skóre narastalo pomalšie. Obe družstvá kopili chyby. Až pred koncom štvrtiny domáci zlepšili prechod do útoku a prvú štvrtinu vyhrali. Hostia mali tiež niekoľko vysokých hráčov s dobrými fyzickými parametrami. V druhom polčase sa orlom podarilo ovládnuť hru a rýchlym protiútokmi zvyšovali svoj náskok. Postupne sa dostali na palubovku všetci hráči. Michalovčanom sa napokon podarilo zvíťaziť o 87:48. Cez víkend tak zaznamenali dve výhry.

Najlepší strelci : Mi : A.Bujdoš 24, R.Kokoš 15,  Kežmarok : Štefaňák A. 14, Soják T. 14

Najbližšie sa prestavia orli opäť doma v sobotu 24.11. o 11:00 proti Spišiakom a v sobotu 8.12. proti Žiline o 17:00. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.