Dve prehry juniorov

Publikované Monday, 11. 3. 2019 o 12:37

Dňa 9.3 sa uskutočnilo basketbalové stretnutie medzi Prievidza – Michalovce. Do Prievidze pricestovali Orli oslabení o stabilných hráčov a to len s 9 hráčmi vrátane troch starších žiakov. Úvod zápasu im vôbec  nevyšiel, keď robili veľa chýb v útoku i v obrane.  V druhej štvrtine hrali Michalovčania lepšie útočnej fáze a vyvarovali sa aj chybám pod vlastným košom. Po polčase sa Orlom nepodarilo bodovo dotiahnuť na domácich a tak dostali príležitosť všetci hráči z lavičky. Za hostí skórovali len štyria hráči čo na  domácich nemohlo stačiť.

MBA Prievidza - 1.BK Michalovce  84:48  (35:20), štvrtiny (21:9, 14:11, 23:12,26:16)

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Pirkovský 19, D.Pliško 13, M.Lustig 7, R.Harman, S.Brnčal 9, D.Tertinský, A.Bujdoš, S.Serenčko, P.Hakala

MBK Handlová - 1.BK Michalovce  81:79  (47:41), štvrtiny (23:25, 24:16, 18:27, 16:11)

Do zápasu s Handlovou vstúpili s dobrou obranou a takisto aj v útoku sa im darilo. Obom súperom sa strelecky darilo a tak narastalo aj skóre. Celé stretnutie bolo vyrovnané až do konca. V poslednej štvrtine nevyužili hostia niekoľko vyložených šancí čo súper následne trestal. A tak Michalovčania prehrali najtesnejším dvojbodovým rozdielom. V oboch zápasoch podali Orli bojovný výkon. V oslabenej zostave odohrali dobrý polčas v Prievidzi a výborný zápas v Handlovej, keď smolne prehrali.

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Pirkovský 24, D.Pliško 17, M.Lustig 9, R.Harman, S.Brnčal 27, D.Tertinský 2, A.Bujdoš, S.Serenčko, P.Hakala

Najbližšie sa Michalovčania predstavia 23.3. vo Svite a hneď v nedeľu 24.3. sa predstavia na domácej palubovke keď privítame Svit o 11:30. Zápas sa odohrá v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 3. 2019 o 12:37
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 3. 2019 o 12:39