Dve výhry kadetov

Publikované Monday, 13. 1. 2020 o 22:52

Tydam Košice  - 1.BK Michalovce 54:57 (36:29), štvrtiny (12:16, 24:13, 11:17, 7:11)

V dohrávaných zápasoch sa orli predstavili najprv na palubovke Tydamu. Čakal sa vyrovnaný zápas, nakoľko úvodný duel sa v Michalovciach skončil až po predĺžení. A presne tomu nasvedčoval aj priebeh zápasu. V zápase sa niekoľkokrát menilo skóre. Najprv viedli v prvej štvrtine Michalovčania, ktorí výborné bránili a zakončovali rýchle protiútoky. V druhej štvrtine orli stratili veľa lôpt a domáci využili miernu výškovú prevahu. V úvode druhého polčasu sa hosťom nedarilo strelecky a nedokázali prekonať zónovú obranu domácich. Nakoniec ale mierne skresali náskok Tydamu. V poslednej štvrtine sa skóre menilo ako na hojdačke. Obe družstvá dobre bránili a až v poslednom útoku rozhodli orli dvoma bodmi o svojej výhre. Michalovčania vyhrali zápas bojovnosťou aj s prispením navrátilcov po zraneniach.

Najlepší strelci : MI : M. Jasovský 19, T. Pončák 11

Nastúpili : Ľ. Mészáros, S. Ivančo, P. Hakala, S. Serenčko, M. Jasovský, T. Ragan, T. Pončák, D. Tertinský, M. Štefan, A. Bujdoš

Abovia Košice  - 1.BK Michalovce 36:75 (19:39), štvrtiny (5:20, 14:19, 10:21, 7:17)

V druhej dohrávke na palubovke Abovie boli od začiatku lepším družstvom hostia. Presingom prinútili domácich k chybám a už po prvej štvrtine viedli o 15 bodov. Úzky káder domácich i vekovo mladší nestačil na dobre hrajúcich orlov. Skóre postupne narastalo a do hry sa dostali ďalší hráči. V tomto zápase Michalovčania eliminovali aj najlepšieho hráča hostí a zaslúžene vyhrali zápas.

Najlepší strelci : MI : T. Pončák 21, A. Bujdoš 15

Nastúpili : Ľ. Mészáros, S. Ivančo, P. Hakala, S. Serenčko, M.Jasovský, T. Ragan, T. Pončák, D. Tertinský, M. Štefan, A. Bujdoš, D. Bujdoš, M. Demko

Najbližšie sa domáci predstavia v L. Mikuláši a v Žiline. Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia až v sobotu 1.2.2020 v poslednom zápase základnej časti proti KB Košice  o 17:00 v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://slovakbasket.sk/2019-2020/ a štatistiky na http://www.msbasket.sk/

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 13. 1. 2020 o 22:52