Kadeti opäť víťazne

Publikované Monday, 14. 11. 2022 o 19:50

Ďalšími zápasmi pokračovala kadetská liga U17 skupiny Východ. Orli sa predstavili opäť doma, najprv s Handlovou a potom s B.Bystricou. Orli začali dobre, keď sa im darilo najmä v útoku, keď Dávid Bujdoš strelil už v prvej štvrtine štyri trojky. Domáci si vytvorili mierny náskok, ktorý si udržiavali počas celého prvého polčasu. Nevychádzali im až tak rýchle protiútoky a problémy im robil hosťujúci Geleta. V druhom polčase sa Michalovčania od začiatku pustili do svojho súpera a dobrou obranou i peknými akciami v útoku zvyšovali svoj náskok. V poslednej štvrtine sa zápase len dohrával a domáci zaslúžene vyhrali.  V druhom zápase nastúpili Orli proti Banskej Bystrici. Tak ako aj v sobotu od začiatku hrali pekný basketbal. Po prvej štvrtine vyhrávali 24:12 a do polčasu zvýšili na rozdiel 21 bodov. Hrali výborne v obrane a postupne sa na ihrisko dostali aj ďalší hráči. Druhý polčas sa hral v podobnom tempe a Michalovčania boli lepším družstvom. V poslednej štvrtine súper znížil na prijateľných trinásť bodov. Orli aj tento zápas zvládli a zatiaľ v tejto sezóne neprehrali.

1.BK Michalovce – ŠBK Handlová             96:57 (46:32)

P.Kuliňák 15, S.Pastornický 8, M.Marcin 10, M.Uhľár 25, D.Bujdoš 27, (T.Kovalik 11, F.Babinčák 0, N.Beca 0, N.Ivančo, J.Hasaralejko, Š.Dudáš, N. Wehnke (chýbali M.Haluška,, R.Paľovčík)

Za hostí: Geleta 20, Vlk 8, Peprík 8

1.BK Michalovce – ŠKP BBC B.Bystrica   72:59 (43:22)

P.Kuliňák 8, S.Pastornický 4, M.Marcin 3, M.Uhľár 13, D.Bujdoš 31, (T.Kovalik 2, F.Babinčák 4, N.Beca 7, N.Ivančo 0, J.Hasaralejko 0, Š.Dudáš 0, M.Haluška,

Za hostí: Biskup 20, Schnierer 19

Fotogaléria aj na našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE
U17 1.BK Michalovce - ŠBK Handlová
U17 1.BK Michalovce - ŠKP BBC Banská Bystrica

U14: Počas tohto víkendu sa predstavili doma aj žiaci U14, v sobotu podľahli Galaxy Košice 11:60 a v nedeľu zdolali Rožňavu presvedčivo 61:30.

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia v Žiline v piatok 25.11.2022. Následne odohrajú domáce zápasy počas víkendu 10.-11.12. proti Svitu a Spišskej Novej Vsi. Zápasy sa uskutočnia v hale GPH. Veríme, že prídete povzbudiť našich chlapcov. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke Kadeti U17 SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA , kde budú postupne zverejňované.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 14. 11. 2022 o 19:50
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 14. 11. 2022 o 20:26