Juniori u súperov s prehrami

Publikované Monday, 21. 11. 2022 o 11:17

Cez víkend pokračovala súťaž juniorov. Michalovčania sa predstavili v Nitre a u favorita v Leviciach. V prvom zápase začali hostia uvoľnene. Celkom slušne v obrane no veľmi slabo v útoku. Podobne hrali aj domáci, tak v prvom polčase padlo málo bodov. V druhom polčase hrali domáci lepšie a začalo sa im dariť aj strelecky. Po tretej štvrtine vyhrávali o 15 bodov. V poslednej časti hry Orli lepšie bránili, dokonca stiahli a vyrovnali na 62:62. Do konca ostávali ešte tri minúty. Táto časť ale hosťom nevyšla a stratili sme štyri lopty po sebe a tým sme stratili aj šancu tento zápas vyhrať.

V druhom zápase, sme nastúpili po Interi predpokladane s druhým najsilnejším družstvom v súťaži. Domáci hrali pressing počas celého zápasu. Udržiavali tiež vysoké tempo hry striedaním hráčov. Levice mali dobrú streľbu i hráčsku kvalitu na lavičke. Napriek tomu Michalovčania hrali lepšie ako v sobotu. Tento zápas hostí posunul hore k lepšej kvalite aj napriek prehre.  Počas zápasu Orli dobre bránili a celková prehra o 17 bodov je nateraz výborný výsledok.

MBK SPU Nitra - 1.BK MICHALOVCE       68:61 (29:28)

Demko 16, Jasovský 27, Pončák 8, Tertinský 4, Serenčko 6  (Moravec, D.Bujdoš, Ragan, Uhľár, Štefan, Hajduk)

ŠBK Junior Levice - 1.BK MICHALOVCE  87:70 (39:28)

Demko 14, Jasovský 26, Pončák 7, Tertinský 6, Serenčko 6  (Moravec 11, Ragan, D.Bujdoš, Uhľár, Štefan, Hajduk)

Najbližšie sa juniori predstavia o dva týždne (3.-4.decembra) v domácom prostredí, keď privítajú v sobotu o 16:00 Svit a v nedeľu o 10:00 Prievidzu. Zápasy sa uskutočnia v športovej hale Gymnázia Pavla Horova. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaží môžete sledovať aj na stránke  Výsledky súťaží - Juniori U19