• Tlač
  • Email

Starší žiaci nepostúpili cez Spišiakov

Publikované Thursday, 20. 11. 2014 o 07:56

1.BK Michalovce – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves            50:64  (18:33), štvrtiny (11:16,7:17,16:9,16:22)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 1.BK Michalovce            82:36  (55:12), štvrtiny (32:2,23:10,13:14, 14:10)

Starší žiaci 1.BK Michalovce odorali posledný víkend dvojzápas o postup do celoslovenskej ligy Starších žiakov. V prvom zápase na domácej palubovke Orli bojovali a proti favoritovi sa držali. Síce od začiatku vyhrávali hostia, ale na začiatku poslednej štvrtiny takmer domáci otočili. Stiahli na rozdiel jedného bodu a už sa zdalo, že sa favorit poddá. Nestačilo to, skúsenejší hostia zapli a proti domácim, ktorí sa kádrovo ako tak dali dokopy až pred playof zvíťazili o 14 bodov. Na druhý deň v druhom zápase na palubovke Spišiakov to bol jednoznačný zápas pre domácich. Výborne a presne zakončovali a hneď na začiatku si vytvorili rozhodujúci náskok. Orlom vyšiel druhý polčas, keď ho prehrali o 3 body a tretiu štvrtinu vyhrali. Na lepší výsledok to nestačilo. Domáci zaslúžene vyhrali a predstavia sa v lige. Orlom sezónu nevyšla podľa predstáv, nielen zranenia kľúčových hráčov, ale aj nepravidelná účasť na tréningov sa podpísalo na celkovom výsledku počas sezóny. Väčšina družstva bude pokračovať v kategórii žiakov (2001), keď odohrajú dvojzápas so žiakmi SNV už sobotu 6.12.2014 o 10:00 a 11:45 v telocvični 7.ZŠ.