1. BK Michalovce - MBK ŽU Žilina 98:91 (45:45)

Zobrazené 817×
Publikované Monday, 5. 11. 2007 o 18:53

Štvrtiny 24:27, 21:18, 17:22, 36:24

Už tradične Orli nezačali dobre. Do jednobodového vedenia 15:14 sa dostali až v polovici prvej štvrtiny. To netrvalo dlho a súper znova odskočil na rozdiel piatich bodov. V prostrednej fáze duelu sa celky striedali vo vedení. Polčas napokon skončil nerozhodne 45:45. Chlieb sa lámal v poslednej štvrtine. Najprv vyhrávali hráči spod Dubňa už o 10 bodov Keď už to vyzeralo s východniarmi zle nedobre, vzal spravodlivosť do svojich rúk Roman Rakovský. Ten v rozpätí dvoch minút šnúrou jedenástich bodov zabezpečil Zemplínčanom vedenie. Stretnutie uzavrel dvoma trestnými hodmi Lutter a upravil tak na konečných 98:91.

Proti žilinskému tímu sa zaskvel svojim výkonom Roman Rakovský, ktorý nastrieľal famóznych 46 bodov. Vynikajúco mu sekundoval 26 bodmi Lutter.

Najbližšie cestujú Orli na ihriská súperov a svojim fanúšikom sa doma opäť predstavia až v polovici decembra, keď budú hostiť Spišskú Novú Ves so Svitom. Týmito stretnutiami zároveň ukončia základnú časť 1. ligy.

Návštevnosť: 100 ľudí
Body: R. Rakovský 46, Lutter 26, Czako a Šimko po 8, Michaľov s Tebeľákom 4, M. Rakovský 2
Za hostí najviac: Kocur 33, Kosa 24 (5 trojok z celkových 8 družstva), Miš 11
Doskoky: Lutter so Šimkom 5, Tebeľák 4, Czako 3, Holda a M. Rakovský 2, R. Rakovský 1
Zisky: Lutter, Tebeľák 5, Holda 4, súrodenci Rakovskí 3, Biganič a Šimko 2, Michaľov 1
Straty: Lutter 4, R. Rakovský, Šimko, Tebeľák 2
Asistencie: Holda 8, R. Rakovský 6, Biganič a Lutter 3, Czako, Tebeľák, M. Rakovský po 1

Napísal: 0  Monday, 5. 11. 2007 o 18:53