1.BK Michalovce definitívne v prvej štvorke

Zobrazené 1327×
Publikované Monday, 14. 12. 2009 o 17:48
1. BK Michalovce – ZOS Zvolen 94:63po polčase (48:31) - po štvrtinách ( 30:18, 18:13, 26:20, 20:12) Hoci do skončenia základnej časti chýbajú ešte dve kolá, michalovskí orli si predčasne vybojovali účasť v boji o jedno postupové miesto do extraligy a tiež o jedno barážové miesto, ktoré zabezpečí  stretnutia s posledným mužstvom z extraligy o ďalšiu extraligovú miestenku.   Na Zemplín zavítali družstvá zo Zvolena, ktoré je rezervou extraligovej B.Bystrice a Žiaru Nad Hronom.V Žiari prehrali Michalovce po dramatickom závere o 7 bodov a vo Zvolene zvíťazili o 10 bodov. V sobotu sa čakal jednoduchý zápas, čo základná päťka Biganič, Šimko, Svitlica, R.Rakovský a Mižák od začiatku potvrdzovala a postupne si vypracovala náskok, ktorý do polčasu narástol na 15 bodov. Do zápasu vhodne zapadli Tebeľák i Holda a skúsenosti zbierali Maškulík a Kostovčík. Martinovi Rakovskému sa obnovilo zranenie členka a tak zasiahol do hry len veľmi málo. Aj keď v zápase chýbal dramatický náboj, divákom sa musel páčiť, pre množstvo pekných basketbalových akcií v obrane i v útoku. Body a zostava: Mižák 24, R.Rakovský 21, Šimko 16, Svitlica 13, Tebeľák 11, Holda 9, Biganič, M.Rakovský, Kostovčík, MaškulikZisky: Svitlica 5, Mižák 4Asistencie: R.Rakovský 5, Holda 3Doskoky: Tebeľák 7, Svitlica 7Diváci: 100Body hostia: Vrábeľ 17, Polomčák 11Rozhodovali: Perečínsky, Kiss1.BK Michalovce – MŠK Žiar nad Hronom 91:66 (38:46)po štvrtinách (15:23, 23:23, 33:9, 20:11) Pred nedeľňajším zápasom bola matematika jasná, v prípade víťazstva Žiaru, by Michalovce museli vyhrať vo Svite aj v Levoči, čo by sa teoreticky nemuselo podariť, v prípade víťazstva domácich by bola prvá štvorka istá. Žiar do zápasu vstúpil zodpovedne, výborne bránil a v útoku dokázal domácim nastrieľať v prvom polčase cez 46 bodov, čo sa doteraz nikomu nepodarilo. Orli horko ťažko držali krok a 15 bodový náskok súpera bojovnosťou upravili na prijateľných 8 bodov po druhej štvrtine. Do druhého polčasu nastúpilo akoby úplne iné družstvo, sebavedomé, isté v útoku, nepriestrelné v obrane a hlavne vedomé si svojej sily. Náskok súpera domáci zlikvidovali za tri minúty a bolo len otázkou času, aký bude rozdiel v konečnom skóre.   Orli dovolili hosťom dať v druhom polčase iba 20 bodov a v tomto trende chcú pokračovať i v druhej polovici súťaže. Kým Žiar dominoval na začiatku, po už spomenutom obrate sa bolo na čo pozerať a každý divák si prišiel na svoje. Celý tým zabral ako jeden muž a všetci hrali výborne, ale výkonom najviac zaujali Svitlica a Roman Rakovský. Na záver treba dodať, že k dobrým zápasom prispeli svojim výkonom i rozhodcovia. Celý klub dúfa, že tieto výkony pritiahnu v boji o postup do extraligy viac divákov a keďže v tejto sezóne niet vyloženého favorita, môže to byť veľmi zaujímavé. Body a zostava: Svitlica 29, Mižák 23, R.Rakovský 18, Šimko 11, Holda 6, Tebeľák 4 Biganič, Kostovčík, M.Rakovský, Maškulik Zisky: Mižák 6Asistencie: Mižák 6, Holda 5Doskoky: Svitlica 11, Holda 8, Tebeľák 8 Diváci: 100Body hostia: Drapák 13, Gašparík 12,Rozhodovali: Perečínsky, KissPosledné zápasy základnej časti odohrajú Michalovčania 19. a 20.12.2009 na ihriskách súperov zo Svitu a Levoče. Po vyžrebovaní nadstavby nájdete program domácich zápasov v novom roku na našej stránke www.1bkmi.sk. zdroj: 1.BK MICHALOVCE
Napísal: 0  Monday, 14. 12. 2009 o 17:48
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 21:20