• Email

Orli podľahli Rožňave

Zobrazené 1222×
Publikované Saturday, 9. 4. 2011 o 19:18
 1. BK Michalovce - BK ŠPD Rožňava  71:88 (31:39)1. BK : V.Mitterpák 17, M.Rakovský 15, Šimko 9, Mižák 9, Maškulík 9, Jäger 10, Šanta 2, Pančura, VaníčekHostia pricestovali do Michaloviec bez svojho najlepšieho hráča Lackoviča, no na ich výkone to vôbec nebolo vidno. Na úvodný kôš hostí odpovedal rovnakým spôsobom Šimko, no potom spustila Rožňava doslova uragán. V 3. minúte viedli hostia 2:12 a tréner Rakovský si prvýkrát v zápase vyžiadal oddychový čas. Ten na chvíľu zabral a Orli do polčasu stiahli náskok Rožňavy na štyri body 19:23. Domácim sa na začiatku druhej štvrtiny po košoch Mižáka a Šimka podarilo vyrovnať na 23:23. Rožňava však opäť strhla vedenie na svoju stranu a do polčasu si jej hráči vypracovali osem bodový náskok 39:31. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Hostia si stále udržiavali niekoľko bodový náskok a Orli sa ho nedarilo stiahnúť. Dvomi trojkami M.Rakovského a Mitterpáka na rozpätí tretej a štvrtej štvrtiny stiahli domáci náskok súpera na päť bodov 56:61. Následne po košoch V.Mitterpáka a Maškulíka už bolo iba o bod. V 33. minúte po koši Jägera sa domáci dostali prvýkrát v zápase do vedenia a zdalo sa, že môžu tento duel otočiť. Potom však hostia opäť zapli na väčšie obrátky a šnúrou deviatich bodov si vypracovali vedenie, ktoré už do konca duelu z rúk nepustili. Výsledné skóre 71:88 zodpovedá tomu čo sa dialo na ihrisku. Domáci ťahali počas celého duelu za kratší koniec a s výnimkou určitého časového okruhu, keď dokázali vyrovnať stav boli slabším tímom. Jediný hráč, ktorý dokázal hosťom vzdorovať bol V.Mitterpák, no jeho koše na rozbehnutého súpera nestačili. Zdroj : Noviny ZemplínaFotogaléria k zápasu :{yoogallery src=[/images/galerie/s1011/muzi/michalovce-roznava/]width=[100] height=[150]}
Napísal: 0  Saturday, 9. 4. 2011 o 19:18
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 14:23