Levice zdolali Komárno v rozhodujúcom finále a obhájili majstrovský titul

Publikované Monday, 29. 5. 2023 o 21:51

Basketbalisti Levíc obhájili titul v Niké SBL.

Patrioti uspeli v rozhodujúcom siedmom súboji, Komárno zdolali 78:61 a vyhrali sériu 4:3 na zápasy.

Domáci si vypracovali kľúčový náskok už v prvej štvrtine, v ktorej trafili šesť trojok a viedli 27:11. Neskôr viedli aj o 23 bodov, ale Komárno sa dokázalo dotiahnuť na 5-bodový rozdiel.

Päť minút pred koncom IV. štvrtiny bol stav 66:56. Levice, ktoré otočili sériu z 1:3, si už výhru v závere postrážili. Celkovo získali svoj štvrtý majstrovský titul (2011, 2018, 2022, 2023).

Levice si triumfom v Niké SBL vybojovali právo účasti v niektorej zo súťaží pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA) v nasledujúcom ročníku. Pre „žlto-zelených“ je to tretie zlato za uplynulých päť sezón. Najužitočnejším hráčom play off sa stal rozohrávač Levíc Draško Kneževič.

finále play off Niké SBL – siedmy zápas

Patrioti Levice – BC Komárno 78:61 (42:30)
Levice: Kneževič 17, van Oostrum 13, Lapornik 8, McCallum 5, Bojanovský 3 (Kovac 11, Abrhám 9, Bachan 6, Kotásek 4, Solčánsky 2, Chaban 0)
Komárno: Gatling 17, Volárik 7, Stuckey 5, Gašič a Pipíška po 2 (Djordjevič 24, Markovič 4, Danielič, Dolník, Foltín a Gergely 0)
TH: 29/17 – 14/11, fauly: 20:24, trojky: 11:6. Rozhodovali: Kúkelčík, Zubák, Ženiš, štvrtiny: 27:11, 15:19, 16:20, 20:11, 2300 divákov /vypredané/
/konečný stav série: 4:3, Patrioti Levice sa stali víťazmi Niké SBL 2022/2023/