Srbi vyhrali s Talianmi a postúpili do semifinále, Rusi tesne pretlačili Grékov a postúpili do semifinále ME

Publikované Saturday, 16. 9. 2017 o 19:07

Streda na turnaji EuroBasket 2017 znamená pokračovanie bojov v štvrťfinále play off. Aj dnes sa v hale Sinan Erdem Arena v tureckom Istanbule odohrajú dve stretnutia a my spoznáme súperov pre tímy, ktoré postúpili do semifinále už včera.

V prvom zápase o postup do semifinále ME mužov sa stretli hráči Grécka a Ruska. Grécko vstúpilo do prvej štvrtiny aktívnejšie a vypracovali si v prvej štvrtine 7 bodový náskok. Druhá štvrtina bola pomerne vyrovnaná, štvrtina skončila 14:13 pre Rusov a tak na polčasovú prestávku odchádzali mužstva za stavu 37:31 pre Grécko. Po zmene strán prevzali iniciatívu hráči Ruska, tretiu štvrtinu vyhrali 20:16 a stiahli tak náskok Grékov na rozdiel 2 bodov. V štvrtej štvrtine hráči Ruska nepoľavili, štvrtinu vyhrali 23:16 a nakoniec zvíťazili nad hráčmi Grécka 74:69 k čomu výrazne prispel ich najlepší strelec Shved s 26 bodmi.

V poslednom štvrťfinálovom zápase o miesto v semifinále nastúpili proti sebe Taliani a Srbi. V prvej štvrtine sa hral vyrovnaný basketbal. V druhej štvrtine však Srbi zvýšili na obrátkach a vyhrali štvrtinu o 10 bodov. V prvom polčase si Srbi vypracovali 11 bodový náskok a polčas vyhrali 44:33. Tretia štvrtina skončili 15:15 a Srbi si udržali pred začiatkom štvrtej štvrtiny 11 bodový náskok. Hráči Srbska v štvrtej štvrtine hrali svoju hru, štvrtinu vyhrali 24:19 a postúpili do semifinále. Srbi porazili Talianov 83:67.

Grécko – Rusko 69:74 (37:31)
Najviac bodov: Calathes 25, Printezis 19, Bourrousis 10 – Šved 26, Mozgov 15, Fridzon 11

Taliansko – Srbsko 67:83 (33:44)
Najviac bodov: Belinelli 18, Datome 15, Burns 9 – Bogdanovič 22, Mačvan 13, Lučič 11

zdroj: basket.zoznam.sk

Napísal: 1.BK Michalovce  Saturday, 16. 9. 2017 o 19:07
Upravil: 1.BK Michalovce  Saturday, 16. 9. 2017 o 19:07