• Tlač
  • Email

Juniori neuspeli vonku

Publikované Monday, 29. 10. 2018 o 18:43
ŠBK Levice - 1.BK Michalovce  83:54  (33:31), štvrtiny (23:16, 10:15, 28:13,22:10)

Počas posledného víkendu cestovali Michalovčania do Levíc a B.Bystrice. Po prehre s Košicami chceli znova súperov potrápiť a stiahnuť aj na body. Čo sa, ale nepodarilo. V Leviciach u posledného víťaza juniorskej ligy. Hrali dobrý zápas. Polčas bol len o dva body pre domácich a orli boli stále v hre. Náš súper bol fyzicky silný čo aj počas celého zápasu využíval. Dokonca aj rozhodcovia pustili tvrdšiu hru. V tretej štvrtine sa po nešťastnom strete zranil Samo Kincel. Ten bol pre hostí ťažko nahraditeľný a hostia sa postupne bodovo odpútali a nakoniec zápas vyhrali. Orli sa trápili v obrannej činnosti. V zápase sa nedarilo ani ďalším našim hráčom a zaostali za svojimi možnosťami.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 13, M.Demko, M.Pirkovský 15, D.Pliško 4, M.Lustig 8, R.Harman, D.Tertinský, S.Brnčal 9, M.Podžuban 5,

ŠKP BBC B.BYSTRICA - 1.BK Michalovce         84:49  (40:22), štvrtiny (23:8, 17:14, 19:15,25:12)

V druhom zápase víkendu v nedeľu v Banskej Bystrci už začali hostia bez Kincela. Viac príležitostí dostali

pod košom Martin Demko a Samo Brnčal. Hostia hrali lepšie a bodovo nám utiekli. Postupne sa hra vyrovnala najmä v druhej a tretej štvrtine kde boli orli dobrým súperom. No náskok z prvej štvrtiny sa im už nepodarilo stiahnuť a náš súper zaslúžene zvíťazil.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel, M.Demko 9, M.Pirkovský 25, D.Pliško 4, M.Lustig 2, R.Harman, D.Tertinský, S.Brnčal 4, M.Podžuban 5

Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia v sobotu 10.11. keď privítame Karlovku Bratislava o 17:00 a v nedeľu o 9:30 družstvo SPU Nitra. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.