Kadeti U17 ukončili sezónu

Publikované Monday, 22. 4. 2024 o 11:30

Kadeti odohrali počas víkendu posledné zápasy nadstavbovej časti Silver Východ. Obaja naši súperi hrali počas celého zápasu veľmi agresívne na našich rozohrávačov čo nám výrazne znemožnilo organizáciu hry. Obrana bola zo strany Orlov počas oboch duelov dobrá. Prekvapil Nicolas Ivančo, ktorý odohral najlepšie zápasy v sezóne a hral veľmi pekne. V prvom zápase dosiahli Michalovčania až 16 úspešných trojbodových pokusov. V druhom polčase sa prejavila širšia rotácia na strane domácich. V druhom zápase odohrali hostia výborný polčas. No nevyšla im tretia štvrtina, kde bola slabá obrana a  predovšetkým slabý doskok v obrane. Orlom nevychádzal ani útok do zóny 1-3-1 čo aj rozhodlo a domáci rozhodli zápas vo svoj prospech. Chlapci odohrali sezónu na hranici svojich možností a hodnotíme sezónu ako veľmi dobrú nakoľko sa dosť hráčov výkonovo zlepšilo hoci sa družstvo nepodarilo postúpiť do baráže o skupinu Gold. Cenné skúsenosti získali aj Matej Uhľár s Paťom Kuliňákom, ktorí hosťovali do družstva juniorov U19 v Humennom. Celkovo obsadili kadeti v nadstavbovej skupine štvrté miesto. Súťaž a postup do baráže si vybojovala Banská Bystrica.

Spišskí Rytieri – 1.BK Michalovce             97 : 75 (17:21, 22:18, 28:19, 30:17)

Mi : M.Uhľár 22, M.Matej 11, P.Kuliňák 18, S.Pastornický 2, F.Babinčák 8, (N.Ivančo 14, M.Bronek, L.Tušár, M.Haluška, M.Kotuľák)

ŠKP BBC Banská Bystrica – 1.BK Michalovce        72 : 51 (20:18, 10:14, 21:6, 21:13)

Ďalšie informácie a výsledky nájdete na Súťaže a štatistiky | Kadeti U17 | Prehľad | SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA (slovakbasket.sk) a našom webe www.1bkmi.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 22. 4. 2024 o 11:30
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 22. 4. 2024 o 11:36