Juniori 1.BK Michalovce potvrdili prvé miesto

Zobrazené 782×
Publikované Monday, 13. 1. 2014 o 13:00
Juniori 1. BK Michalovce sú aj po šlágri šiesteho dvojkola bez prehry. Na domácej palubovke totiž dvakrát zdolali družstvo ŠKM Akademik Prešov, ktorému po výsledkoch 70:50 (28:20) a 64:42 (26:20) uštedrili prvé porážky v sezóne. Najbližšie sa mladí Orli predstavia doma v sobotu 1. Februára, kedy v telocvični GPH privítajú najskôr o 15.30 a potom aj o 16.45 celok Spišskej Novej Vsi.

Počas druhého januárového víkendu pokračovala regionálna súťaž kadetov. Orli 1.BK Michalovce hrajú túto súťaž pod hlavičkou ako juniori, nakoľko traja hráči sú vekom už v juniorskom veku. Dá sa však povedať, že sa jedná o kadetské družstvo. V sobotu na nich čakalo družstvo ŠKM Akademik Prešov, ktorý doposiaľ podobne ako oni nestratil v súťaži ani bod. Aj preto išlo o súboj dosiaľ neporazených celkov. Prvý zápas začali domáci veľmi dobre, keď viedli 11:0. Postupne sa začali presadzovať aj hostia, keď najmä výborne doskakovali a orlom robili problémy aj svojimi prienikmi do šestky. Domáci hrali bez chuti, bez nápadu a ich hre chýbali aj herné kombinácie. Hostia nepremenili za prvý polčas až 11 šestiek a azda len to bola príčina ich prehry v prvom polčase. V druhom polčase kŕč v hre domácich pokračoval. Objavili sa aj svetlé momenty, ale o chvíľu znova predviedli niekoľko nepresností. V poslednej štvrtine sa začali presadzovať viac pivotmani domácich. Náskok postupne narastal a Orli doviedli zápas do víťazného konca. Po vianočnej prestávke však sklamali výkonom, najmä slabou streľbou a doskokom, či chýbajúcou bojovnosťou. Napriek tomu sa nevzdali a dotiahli herne nepodarený zápas do víťazného konca.

Ani v druhom meraní síl výkonom nepresvedčili. Jeho úvod lepši vyšiel Prešovčanom. Tí kvalitnejšie bránili, domácim kazili rozohrávku, čím zaslúžene vyhrali prvú štvrtinu. Orli hrali nervózne a slabšie v obrane, a nepresne zakončovali aj z vyložených pozícií. Obrat nastal v polovici druhej štvrtiny, keď domáci zlepšili koncentráciu aj streľbu. Po úspešnom trestnom hode a následnej trojke sa dostali do vedenia. Po prestávke nastúpili Orli ako vymenení, bojovali a darilo sa im zakončovať najmä rýchle protiútoky. Postupne zvýšili náskok na trinásť bodov. V poslednej štvrtine opadla z domácich nervozita a viditeľne zlepšili hru v obrane aj v útoku. Začali bojovať a na ich hre bola konečne vidno kvalita. Prešovčania tak nemohli pomýšľať na lepší výsledok a zápas napokon skončil dvadsaťdva bodovým víťazstvom Orlov 64:42.

1.BK Michalovce - ŠKM Akademik Prešov 70 : 50  (28:20) Štvrtiny: (14:6, 14:14, 20:20, 22:10)
1.BK Michalovce - ŠKM Akademik Prešov 64 : 42  (26:20)Štvrtiny: (9:14, 17:6, 19:12, 19:10)
Zostava 1.BK: Hospodár, Chrobák, Novakovský, Laurinčík, Jevočin, S.Kováč, Meňky, Štec, Skvašík, Jankaj, Knežo, Demko, PirkovskýBody 1. zápas : Skvašík 22, Laurinčík 14, Meňky 11.
Body 2. zápas : Meňky 22, Skvašík 15, Laurinčík 13.1.BK MICHALOVCE
Napísal: Peter Biganič  Monday, 13. 1. 2014 o 13:00
Upravil: 1.BK Michalovce  Sunday, 5. 10. 2014 o 22:35