Juniori sklamali v Rožňave

Publikované Monday, 7. 4. 2014 o 12:30

V nedeľu 6.4. sa v Rožňave predstavili najstarší Orli. V jesenných dvojzápasoch s týmto súperom mali Michalovčania jasne navrch čo chceli u súpera potvrdiť výsledkom aj dobrou hrou. V prvom zápase mali hostia počas celého zápasu mierne navrch. Aj keď si vytvorili náskok, domáci hneď reagovali. Na oboch stranách bolo množstvo nepresností. Hosťom sa nedarila streľba zo stredných a trojbodových pozícií, aj keď ostali sami nepremenili. Hrali nekoncentrovane a chýbala im organizácia v útoku. Sklamali. Veľké problémy im únikmi robil hráč domácich Harhovský. Zlý výkon podali najmä hráči základnej päťky. Jediným pozitívom bol výborný obranný a útočný doskok. Koncovku zápasu lepšie zvládli Michalovčania, keď premenili trestné hody. Druhý zápas mal obdobný priebeh. Druhú štvrtinu charakterizovala vyrovnaná hra a nízke percento úspešnosti streľby. V polovici tretej štvrtiny vyhrávali Orli o 8 bodov a už sa zdalo že si vytvoria rozhodujúci náskok. Nestalo sa, nepremenili ani vyloženú príležitosť spod koša. Prišla odpoveď, súper hneď reagoval trojkou a košom za 2 body. Odvtedy hrali domáci lepšie a bojovali o výsledok. Hosťom sa stále nedarila streľba. Rožňavčania postupne stiahli a otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. V druhom zápase zaslúžene vyhrali. Potvrdilo sa, že ak Michalovčania nehrajú plne koncentrovane a nepodajú výkon na hranici svojich možností nemôžu si byť istí víťazstvom.

Posledné zápasy OM Východ odohrajú Orli začiatkom mája v Prešove o konečné prvenstvo v tabuľke.

1.BK Michalovce – Rožňava       61:69  (40:43), štvrtiny : (16:18, 24:25, 11:11, 10:15)

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 7. 4. 2014 o 12:30
Upravil: 1.BK Michalovce  Sunday, 5. 10. 2014 o 22:08