Juniori neoplatili Rožňave domácu prehru

Publikované Sunday, 29. 3. 2015 o 21:44

ŠPD Rožňava - 1.BK Michalovce                               74:60  (37:42), štvrtiny : (22:22, 15:20, 25:4, 12:14)

Ďalším zápasom pokračovala juniorská súťaž. Hostia pricestovali do Rožňavy zlepšiť svoje výkony s posledných zápasov a predviesť  dobrý výkon.  Cieľom bolo aj oplatiť nepríjemnú domácu prehru s týmto súperom 41:65. Orli 1.BK Michalovce začali celkom dobre, keď sa im darila streľba no stratili veľa lôpt a tak súper ďalekonosnou strelou za tri body vyrovnali na 22:22 po prvej štvrtine. V druhej štvrtine hostia lepšie bránili a postupne si vytvorili mierny náskok a polčas zaslúžene vyhrali. V tretej štvrtine nastal skrat a Michalovčania sa nedokázali presadiť. Zle bránili  no najmä v útoku nenašli recept na zónovú obranu súpera. V tejto štvrtine sa rozhodlo o zápase a v poslednej štvrtine už domáci nepripustili obrat a zvíťazili. Nebyť slabšej koncentrácie a nevysvetliteľného herného výpadku v druhom polčase mohli Orli v sobotu siahnuť na výhru.

Zostava 1.BK : Kováč 20, Laurinčík 15, Štec 13, Pirkovský 6 Jevočin 2, Podžuban 2, Jankaj 7, Hospodár, Novakovský, Chrobák

Posledné zápasy odohrajú Orli doma v sobotu 18.4.2015 o 14:00 s Banskou Bystricou a v nedeľu 19.4. o 11:00 s Interom Bratislava. Oba zápasy sa uskutočnia v telocvični GPH.