• Tlač
  • Email

Vydarené športové podujatie

Publikované Wednesday, 24. 6. 2015 o 20:22

Basketbalový klub 1.BK Michalovce v spolupráci s OZ Zober loptu, nie drogy a ZŠ P.O. Hviezdoslava Veľké Kapušany zorganizoval v utorok 23.6.2015 podujatie pod názvom “Bav sa basketbalom a neber drogy”. Vydarené športové podujatie sa uskutočnilo v telocvični ZŠ P.O.Hviezdoslava. Podujatia sa zúčastnilo sedem zmiešaných družstiev chlapcov i dievčat. Šesť družstiev tvorili žiaci tretieho až piateho ročníka danej školy a siedme družstvo tvorili najmä deti z basketbalového klubu 1.BK Michalovce. Spolu sa do aktivít zapojilo 84 detí. Prvú časť tvorili súťaže družstiev na čas v slalome s loptou, slalome bez lopty, podávanie lôpt, prihrávky a nakoniec súťaž v streľbe. Následne sa odohrali basketbalové zápasy na koše pre minibasketbal. Každá súťaž bola bodovaná a následne po zrátaní bodov vzišlo víťazné družstvo. Najzaujímavejšia súťaž a najväčšiu pozornosť detí si získala súťaž v podávaní lôpt. Družstvá obdržli diplomy, alebo pamätné listy z podujatia. Akcia mala pozitívny charakter a nielen po športovej stránke splnila svoj cieľ. Veľké poďakovanie patrí OZ Zober loptu, nie drogy i ZŠ P.O.Hviezdoslava, ktorá vytvorila výborné podmienky pre bezproblémový priebeh podujatia.

Pohár pre najúspešnejšie družstvo  získalo družstvo tmavomodrých danej ZŠ, ktoré získala celkovo 19 bodov. Na druhom mieste skončila družstvo červených (1.BK Michalovce) a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo svetlomorých.