Juniori 1.BK Michalovce sa predstavili v Komárne a na Karlovke

Publikované Wednesday, 10. 1. 2018 o 13:51

Aj v netradičnom dátume začiatkom roka vycestovali Michalovčania na dvojzápas do Komárna a Bratislavy. Zápas v Komárne bol vyrovnaný až do konca tretej štvrtiny. Hostia prehrávali len o šesť bodov, bojovali ale problémom bolo, že nepremieňali nielen trestné hody, ale mali celkovo veľmi nízke percento streľby. Michalovčania nestratili veľa lôpt v prvých troch štvrtinách no zápas sa lámal na začiatku štvrtej štvrtiny, kde to už neplatilo a domáci využili aj svoju výškovú prevahu. Nakoniec sa hosťom zápas otočiť nepodarilo.

BK JUNIOR Komárno – 1.BK Michalovce                74:55  (41:32), štvrtiny (18:11, 23:21, 19:20,16:3)

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Demko 8, M.Pirkovský 14, M.Lustig 5, R.Harman 2, S.Brnčal 1, G.Unkovič, D.Gavaľa 2, V.Tkáč 12, M.Podžuban, D.Tertinský, D.Pliško 11

MBK KARLOVKA Bratislava – 1.BK Michalovce     85:50  (42:32), štvrtiny (27:17, 15:15, 21:11,22:7)

V druhom zápase víkendu Michalovčanom citeľne chýbal pod košom Samo Kincel, ktorý necestoval pre chorobu. Najmä na doskoku sa prejavila výšková prevaha domácich. Orli kopili chyby v obrane čím umožnili súperovi ľahko skórovať. Prejavila sa aj kvalitnejšia lavička Karlovky, keď dokázali rotovať viac hráčov. Tiež v zápase domáci vytvárali veľký tlak na stredných rozohrávačov čo ústilo do zvýšeného počtu stratených lôpt bez možnosti skórovať. Chlapci bojovali no súper zaslúžene zvíťazil. Do polčasu bol rozdiel len 10 bodov v prospech Karlovky v tretej štvrtine už domáci pevne držali zápas vo svojich rukách. V poslednej štvrtine dostali priestor všetci hráči. V oboch zápasoch vynaložili orli pri sťahovaní 10-12 bodového náskoku domácich veľké množstvo energie a po dorovnaní už im nestačili sily na obrat. Zápasy sa lámali v štvrtej štvrtine resp. na konci tretej štvrtiny.

Zostava a body 1.BK Michalovce : M.Demko 8, M.Pirkovský 16, M.Lustig, R.Harman 1, S.Brnčal 1, G.Unkovič, D.Gavaľa, V.Tkáč 6, M.Podžuban, D.Tertinský 2, D.Pliško 16

Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma počas víkendu 20.-21.1. v sobotu proti Považskej Bystrici a v nedeľu proti Žiline. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH o 16:00 a 11:00. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2017-2018/ a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Wednesday, 10. 1. 2018 o 13:51