Michalovskí juniori s výhrou i prehrou

Publikované Monday, 13. 3. 2023 o 18:47

Nadstavbovú časť juniorskej súťaže skupiny GOLD o 5. – 8. miesto začali Michalovčania v domácom prostredí. V sobotu v dramatickom zápase dosiahli dôležité víťazstvo nad Sereďou, v nedeľu však v oslabenej zostave tesne podľahli Nitre.

V sobotňajšom zápase začali naši juniori dobre a po úvodných minútach viedli aj vďaka trom úspešným trojkám už 11:0. Hostia zo Serede sa však nevzdali a aj vďaka agresívnej hre v obrane sa do zápasu rýchlo vrátili a dokonca v závere I. štvrtiny už viedli 21:18. V druhej štvrtine videli diváci kvalitné výkony u hráčov oboch tímov a aj skóre sa prelievalo zo strany na stranu. Do šatní šli nakoniec s náskokom jedného koša hostia. Po prestávke sa Michalovčanom podarilo nájsť recept na variabilnú obranu v podaní súpera a v 25. minúte odskočili na rozdiel ôsmich bodov (54:46). Načatého súpera sa im podarilo ešte viac frustrovať dvomi viacbodovými šnúrami a do poslednej štvrtiny tak šli s výraznejším 14-bodovým náskokom. Frustráciu hostí ešte zvýšil vynútený odchod ich najlepšieho strelca Rumpíka (po piatom faule) a tak michalovský tím svoj náskok ešte zvyšoval. Škvrnou zápasu bolo iba vylúčenie dvojice A. Bujdoš – M. Kapustík po vzájomnej roztržke.

Do druhého zápasu nastúpili Orli bez dvoch hráčov základnej zostavy (A. Bujdoš - dištanc, Demko - zranenie), no aj tak boli miernym favoritom. Po vyrovnanom úvode získali mierny náskok až na konci I. štvrtiny po dvoch úspešných trojkách Jasovského (21:16). V druhej časti hry sa domácemu tímu podarilo odskočiť aj na rozdiel desiatich bodov (38:28), no Nitrania dokázali ešte pred prestávkou skorigovať na 38:32. V tretej štvrtine Michalovčania znervózneli, nedokázali sa presadiť proti zónovej obrane súpera a dovolili hosťom vyrovnať. V záverečnom dejstve tak diváci videli bojovný výkon z oboch strán, no tentoraz náskok súpera doháňali michalovskí hráči. V dramatickej koncovke domáci za stavu 62:68 vďaka dvom trojkám Tertinského vyrovnali a v posledných sekundách mohli streliť aj víťazný kôš, no šťastena sa priklonila na stranu Nitry, ktorá dve sekundy pred koncom rozhodla o tesnom víťazstve.

1.BK MICHALOVCE – BK Lokomotíva Sereď         96:65 (38:40)

A.Bujdoš 20, M.Demko 16, M.Jasovský 22, S.Serenčko 2, Tertinský 2 (T.Pončák 22 , P.Moravec  12, T. Ragan, M.Uhľár, M.Štefan D.Bujdoš)

1.BK MICHALOVCE – BKM SPU Nitra                       68:70 (38:32)

M.Jasovský 26, P.Moravec  13, S.Serenčko 2, Tertinský 10, T.Pončák 8, (T. Ragan, M.Uhľár, M.Štefan D.Bujdoš 9)

Ďalšie foto nájdete aj na našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE
Fotogaléria: 1.BK Michalovce - BK Lokomotíva Sereď
Fotogaléria: 1.BK Michalovce - BKM SPU Nitra

O dva týždne sa juniori opäť predstavia na domácej palubovke, keď po dohode s MBA Prievidza sa oba stretnutia s týmto súperom odohrajú v Michalovciach. Najprv v piatok 24.3. o 17:30 a následne 25.3. v sobotu o 9:45 nastúpia v telocvični Gymnázia Pavla Horova proti tímu z Prievidze. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaží môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk - Juniori U19.

Počas tohto víkendu sa na domácej palubovke predstavili aj hráči starších mini žiakov U12, kde to boli pre niektorých vôbec prvé zápasy. Chlapci podali bojovné výkony no dvakrát tesne prehrali. Michalovce – Rožňava 23:37 (11:20) a 29:30 (16:18).