Starší žiaci U15 s prvými výhrami

Publikované Tuesday, 5. 12. 2023 o 15:45

Orli U15 nastúpili počas prvého decembrového víkendu v domácich zápasoch. Michalovčania postupne zlepšujú svoju hru a pripísali si zaslúžené dve výhry . Aj keď sa ešte stále nedokážu vyvarovať strate koncentrácie, podarilo sa im doma potešiť výhrami i predvedenou hrou. V sobotu porazili Kežmarok, ktorému v kvalifikácii podľahli o 13 bodov. Treba však povedať, že hosťom chýbali dvaja nalepší hráči ktorí hosťujú v SNV. V tomto zápase Orli viedli od začiatku duelu, keď prevýšili svojho súpera v rýchlosti aj  v doskokoch. Postupne náskok narastal a do  hry sa dostali všetci hráči. V druhom zápase víkendu boli Žilinčania statnejším súperom. Domáci síce viedli po polčase o 16 bodov, no o zápase nebolo rozhodnuté. Orli sa presadzovali najmä z podkošových príležitostí. V druhom polčase pridali aj niekoľko vnikov  no súper dokázal stale bodovo odpovedať. Dokonca v tretej štvrtine znížil na rozdiel deväť bodov.  No domáci odpovedali dvoma trojkami a cennú výhru si ustrážili. Bojovnými výkonmi Orli zaznamenali cenné viťažstvá.

Fotogaléria:

Facebook:  Official 1.BK MICHALOVCE  (MI - KK)
                    Official 1.BK MICHALOVCE  (MI - ZA)

Instagram: basketmichalovce

1.BK Michalovce BK MŠK Kežmarok    73 : 36 (27:4, 23:10, 16:13, 7:9)

1.BK Michalovce – TSM Slávia Žilina        62 : 48 (16:8, 16:8, 13:16, 17:16)

Zostava : M.Kolesár, L.Tušár, F.Kontuľ, V.Střelák, M.Berko, D.Nadzam, M.Bronek, F.Kohút, J.Hreňko, D.Hartwich, D.Sabovčík, M.Zbojan, D.Štec

Najbližšie sa Michalovčania U15 opäť na domácej palubovke 17.12. o 13:30 proti dvojičke BA Čaňa MS. Ďalšie informácie a výsledky nájdete na Súťaže a štatistiky | Starší žiaci U15 | Prehľad | SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA (slovakbasket.sk) a našom webe www.1bkmi.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Tuesday, 5. 12. 2023 o 15:45
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 5. 12. 2023 o 16:02