1. BK Michalovce - MŠK Žiar n. Hronom 66:65

Zobrazené 1625×
Publikované Sunday, 15. 2. 2009 o 08:48
  4. kolo nadstavbovej časti o 1. - 8. miesto - 1. basketbalová liga 1. BK Michalovce - MŠK Žiar nad Hronom 66:65 po polčase 32:33 - po štvrtinách (13:13, 19:20, 16:13, 18:19) V zápase, ktorý mal byť jednoznačnou záležitosťou domácich prevažovali obrany nad útokom a obidve mužstvá len veľmi ťažko dávali body. Celý prvý polčas sa mužstvá striedali vo vedení a ani jedno družstvo si nevypracovalo výraznejší náskok. Domáci akoby sa šetrili na nedeľnajší šláger so Žilinou a podvedome súpera podcenili, ktorý to vycítil a poriadne potrápil favorita. V druhom polčase sa párkrát podarilo domácim ujsť na 5 bodov a už sa zdalo, že zlomia húževnatého súpera, ale nestalo sa tak. Záver bol doslova infarktový. Domáci viedli 15 sekúnd pred koncom o jeden bod, keď trestný hod premenil Martin Rakovský, ale hostia 5 sekúnd pred koncom dali kôš z doskoku a zdalo sa, že domáci zápas prehrajú. No domáci rýchlo rozohrali spod koša a po osi Holda, Roman Rakovský, Mižák dali rozhodujúci kôš so záverečným klaksónom. V zápase veľmi dobrej úrovne treba poďakovať aj hosťom za symkpatický výkon. Zostava 1. BK Michalovce:Tebeľák, Mižák 14, R.Rakovský 13, Holda 11, Svitlica 10, M.Rakovský 10, Kubovčík 4, Biganič 4 , Kostovčík, Kozlovský, Plachý Doskoky : Tebeľák 5, Svitlica 4 Asistencie : R.Rakovský 5Zisky : Mižák 7, Svitlica 4, Holda 4Tréner: I. RakovskýZostava MŠK Žiar nad Hronom:Fábry M., Gašparík 15, Fábry T., Horvath, Mikula 14, Prokeš, Jonas, Kováč, Balko, OravecTréner: M. BalážRozhodovali: E. Cetl, E. Mačák Diváci : 200   {yoogallery src=[/images/s0809/nad4kolo] width=[100] height=[150]}   zdroj: 1.BK Michalovce foto: www.regzep.sk
Napísal: 0  Sunday, 15. 2. 2009 o 08:48
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 22:09