Legato Svit - 1. BK Michalovce 85:59

Zobrazené 1775×
Publikované Monday, 23. 3. 2009 o 20:27
8.nadstavbové kolo - 1. basketbalová liga mužovLegato Svit - 1. BK Michalovce 85:59po polčase (40:24) - Štvrtiny: (16:13, 24:11, 19:22, 26:13) Michalovciam sa nepodarilo vrátiť Svitu domácu prehru. Prvá štvrtina sa niesla v prevahe hostí a základná päťka Biganič, Svitlica, Mižák, Rakovský Martin i Roman Rakovský kontrolovali vývoj hry. V druhej časti domáci zväčšili dôraz pod oboma košmi a odskočili Orlom až o 16 bodov, v tomto úseku Michalovce nazbierali až 15 stratených lôpt a tak nečudo, že rozdiel bol až taký veľký. V druhom polčase začal 1.BK sťahovať náskok súpera, keď sa zlepšila súhra v obrane i v útoku. Holda, Mižák, Svitlica za sebou potiahli Tebeľáka a bratov Rakovských, na konci tretej štvrtiny bolo už len o 8 bodov. Chvíľu sa zdalo, že Michalovce môžu zápas zdramatizovať, no opak bol pravdou. Svit spresnil hru a z  pomerne vyrovnaného zápasu bol rozdiel až o 26 bodov. Body: R.Rakovský 15, Svitlica 14, M.Rakovský 11, Šimko 10, Mižák 5, Tebeľák 2, Draganovský 2 Doskoky: Svitlica 7, Tebeľák 6, Šimko 5Zisky: Mižák 2, M.Rakovský 2{yoogallery src=[/images/s0809/nad8kolo] width=[100] height=[150]} Ostatné výsledky 8. nadstavbového kola: MBK Tranva - ŠKP Bratislava 89:70Karlovka Prirodovedec Ba - Iskra Petržalka Ba 79:74   Tabuľka po 8. kole nadstavby v skupine o 1. - 8. miesto