Zlý začiatok, dobrý koniec ?

Zobrazené 1542×
Publikované Friday, 22. 1. 2010 o 17:12
MBK Karlovka Prírodovedec Bratislava – 1. BK Michalovce    83:70 (41:31)Po štvrtinách (14:16, 27:15, 22:14, 20:25)Začiatok bojov o jeden priamy postup a jedno barážové miesto do extraligy sa nezačal pre michalovských orlov najideálnejšie. V sobotu nachytala bratislavská Karlovka 1.BK na hruškách. Hrala nápadito, výborne sa pohybovala a nedovolila orlom rozvinúť svoju útočnú aktivitu. Čo však bolo horšie, michalovčania nedokázali reagovať v obrane na útočné systémy domácich a konečných 83 bodov hovorí za všetko. Bola to najhoršia obrana v celej sezóne a dúfame, že sa niečo také už nezopakuje. Z hráčov možno čiastočne pochváliť Biganiča a Svitlicu, no k ideálnym výkonom to bolo hodne ďaleko. Ostatní hráči hrali hlboko pod svoje možnosti.Štatistika a zostava 1.BK :Body: R.Rakovský 18, Svitlica 15, Šimko 14, Holda 10, Mižák 4, M.Rakovský 4, Mitterpák 3, Biganič 2, TebeľákZisky: R.Rakovský 2Asistencie: Biganič 4Doskoky: Svitlica 10, Šimko 7   ŠKP Bratislava – 1.BK Michalovce    49:68 (24:29)Po štvrtinách (9:13, 15:16, 13:18, 12:21)Ak chceli orli pomýšľať na vyššie priečky v konečnom účtovaní, museli v nedeľňajšom zápase podať oveľa lepší výkon v útoku, no hlavne v obrane. ŠKP rozhodne nebol ľahký super a hoci hostia prišli o zraneného Tebeľáka a nehral ani Holda, na výkone orlov to nebolo vidieť. Kto videl oba zápasy, určite neveril, že je to to isté družstvo. V útoku to zďaleka nebolo ideálne, ale obrana bola znovu veľkou zbraňou orlov. Hneď na začiatku sa hostia dostali do vedenia a mierny náskok si udržiavali počas celého prvého polčasu. Do šatní odchádzali orli s 5 - bodmi navrch. Zápas bol mimoriadne tvrdý, ale vždy v rámci fairplay, k čomu prispeli i rozhodcovia, ktorí nechali v podkošových súbojoch agresívnu hru, čo nezneužilo ani jedno družstvo. Taký trend by sa mal presadzovať v rozhodovaní, nebol by náš basketbal na smiech na medzinárodnej úrovni a určite by sa viac páčil i divákom.V druhom polčase začal narastať rozdiel bodov v prospech hostí a do poslednej štvrtiny išli Michalovce s 10 bodovým náskokom. Konečne sa strelecky chytili bratia Rakovskí, Svitlica i Mižák, pod košom vysokého Halahiju ubránil Šimko a keď nazbieral dovtedy dobre hrajúci Biganič 4 fauly, prvýkrát v družstve mužov nastúpil junior Mitterpák a jeho výkon bol príjemným prekvapením. Štvrtá štvrtina už bola v réžii hostí, ktorí kontrolovali vývoj zápasu až do konca. Obrana, ktorá dovolí dať súperovi toľko bodov ako tomto v zápase je dlhodobý cieľ 1.BK Michalovce. Uvidíme, či sa to podarí i 30.januára o 16:00 proti extraligovým Košiciam. Príďte sa na to pozrieť, ste vítaní.Štatistika a zostava 1.BK :Body: R.Rakovský 18, Mižák 15, Svitlica 11, M.Rakovský 9, Mitterpák 7, Šimko 6, Biganič 2, HoldaZisky: Mižák 7, M.Rakovský 4Asistencie: R.Rakovský 3Doskoky: Svitlica 12, Mižák 5, R.Rakovský 5 1.BK MICHALOVCE
Napísal: 0  Friday, 22. 1. 2010 o 17:12
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 21:12