Komentár k začiatku 1.ligy 2007 - 2008

Zobrazené 859×
Publikované Wednesday, 3. 10. 2007 o 18:35
Hoci úroveň našej slovenskej extraligy klesá už niekoľko rokov, čo sa aj aktuálne odráža na reprezentačnej úrovni, 1.liga sa začína stabilizovať, či v počte účastníkov, i vo výkonnostnej rovine, čo je iste potešujúci jav. Vo východnej skupine je 8 družstiev, rovnako tak v západnej. Okrem Michaloviec je tu veľmi silná Žilina, takisto pendlami nabitý Svit, B. Bystrica, ktorá podľa basketbalových tamtamov chce ísť v tejto sezóne na postup do extraligy, ďalej je to mladé družstvo Prešova, Krompachy, BA Košice a ambiciózne B družstvo Spišskej Novej Vsi. Prvé kolo dopadlo pre domáce družstvá nad očakávanie priaznivo, keď zvíťazili vo všetkých stretnutiach. Zdá sa, že v tomto ročníku bude domáce prostredie veľkou výhodou. Veď určite si Žilina chcela z B. Bystrice doniesť body a takisto si na výhru trúfal i Prešov v Krompachoch. Zápas v B. Bystrici prebiehal v réžii Žiliny až do 4. štvrtiny, keď hostia viedli ešte 6 bodovým rozdielom, no potom, „Akoby kôš B. Bystrice bol začarovaný,“ povedal kormidelník Žiliny Rožánek. V poslednej štvrtine sa zápas otočil a skončil 79:69 pre domácich. V Krompachoch bol Prešov domácim rovnocenným protivníkom len do polčasu, ktorý skončil 35:35. Potom prevzali iniciatívu hráči Krompách a nakoniec zvíťazili o 12 bodov. Zápas Svitu so Spišskou Novou Vsou bol od začiatku jasnou záležitosťou Svitu a skončil 103:73. Posledný zápas Michaloviec s BA Košice bol vyrovnaný len v prvej štvrtine. Do polčasu domáci ušli na 11 bodov a zápas kontrolovali až do konca. Zaujímavé na tom bolo, že hostia sa počas 4. štvrtiny postupne vyfaulovávali, až 30 sek. pred koncom dohrávali s 2 hráčmi.