1. BK Michalovce - Kovohuty Krompachy 84:49 (34:25)

Zobrazené 1072×
Publikované Monday, 8. 10. 2007 o 18:36

Štvrtiny 10:13, 24:12, 24:7, 26:17

Po týždni sa Orli opäť predstavili domácemu publiku v sobotňajšom dueli s Krompachmi, a vyhrali presvedčivo rozdielom triedy o 35 bodov 84:49. Nedeľné meranie síl s Prešovom bolo až do poslednej minúty dramatické. No so šťastným koncom pre Zemplínčanov.

Ešte pred samotným zápasom s Krompašanmi 1. BK privítal v publiku primátora Michaloviec Viliama Záhorčáka, ktorému tréner a hráči odovzdali klubový dres. Prijali ho tak do svojich radov ako čestného člena. Týmto aktom sa chceli poďakovať mestu za pomoc a podporu basketbalu.

Úvod stretnutia hráči 1. BK nezachytili, keď už po troch minútach prehrávali 0:8. V závere 1. štvrtiny zrovnali náskok súpera (10:10) a Šimko mohol dvoma trestnými hodmi nakloniť vedenie na stranu domácich. No nepremenil a z následného protiútoku spolu s klaksónom padla trojka z rúk Krompách (10:13).

Hostia sa v porovnaní so Zemplínčanmi od začiatku jednoduchšie presadzovali v útoku (15:19). Za stavu 17:20 pre hostí Roman Rakovský zrovnal po úspešnom koši s faulom. V 6. minúte 2. štvrtiny po jednej z prvých technických chýb hostí (Holda č. 10) Czakó dvoma šestkami dostal východniarov prvýkrát do vedenia (22:20). To už zo svojich rúk východniari až do konca nepustili.

Tretia štvrtina z pohľadu Orlov bola plná individuálnych chýb, ktoré hostia nedokázali využiť vo svoj prospech, a na prekvapenie dali len 7 bodov. Záver stretnutia bol plný negatívnych emócií. Počas 10 minút súper dostal 3 technické chyby (celkovo v stretnutí padli 4), najprv Kurilla (č. 16) za protesty na výroky rozhodcov, a po ňom dvakrát Jurko (č. 11), ktorý bol vylúčený zo stretnutia a musel opustiť lavičku svojho celku. Hostia tak dohrávali zápas o štyroch mužov. Keď vášne opadli, divákov znova dostal do varu smečom Orol Michaľov a dokonal tak skazu súpera. Na tabuli svietil 39 bodový náskok (73:34) a v posledných minútach si hráči z chuti zastrieľali.

Body: Tebeľák 4, Holda 7, Šimko 13, Žobrák 6, Biganič 8, Michaľov 11, R. Rakovský 8, M. Rakovský 11, Czakó 16
Za hostí najviac: Ringoš 10, Drankaľuk 9
Doskoky: Tebeľák 4, Holda 1, Šimko 18, Žobrák 3, Biganič 4, R. Rakovský 5, M. Rakovský 2, Czakó 8
Zisky: Tebeľák 1, Holda 4, Šimko 1, Žobrák 3, Biganič 2, Michaľov 1, R. Rakovský 3, M. Rakovský 1, Czakó 1
Straty: Tebeľák 1, Holda 2, Šimko 3, Žobrák 1, Biganič 2, Michaľov 2, R. Rakovský 9
Asistencie: Holda 1, Biganič 2, R. Rakovský 6
Napísal: 0  Monday, 8. 10. 2007 o 18:36
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 23:05