1. BK Michalovce - ŠKP B. Bystrica 65:70 (26:33)

Zobrazené 813×
Publikované Monday, 29. 10. 2007 o 18:49

Štvrtiny 12:14, 14:19, 20:14, 19:23

Cez víkend pokračovala ďalšími stretnutiami 1. basketbalová liga mužov. V oboch vystúpeniach 1. BK mohli diváci v hľadisku sledovať drámu až do samého konca. Predvedený basketbal naozaj musel dvíhať ľudí zo sedadiel.

Prvú tohto sezónnu prehru utrpeli michalovskí Orli na domácej palubovke v sobotňajšom stretnutí s Banskou Bystricou. Aj napriek naordinovanej taktike trénerom Rakovským sa nepodarilo východniarom splniť jeho predstavy o maximálnej koncentrácii v obrane a útoku.

Od úvodného hvizdu držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách Banskobystričania. Tí nepustili Orlov do žiadnej väčšej šance. V stretnutí vždy viedli, najviac o 8 bodov, a domáci tak museli stále doťahovať. Zemplínčanom viazla útočná spolupráca. Nacvičené signály vôbec nevychádzali, loptu si buď podávali na jednom metri alebo si nepresne nahrávali nízko na nohy. Dostávali tým postupne súpera na koňa. No nevzdali to a do záverečného dejstva vstupovali s jednobodovým mankom. V posledných minútach sa im podarilo dvakrát viesť (7. min. 4. štvrtiny 61:60, 9. min. 64:63). Zabudli ale na najlepšieho hráča na strane hostí Koczkáša (č. 9, 26b), nechali mu priveľa voľného priestoru a dovolili mu streliť trojku, ktorá rozhodla o víťazstve ŠKP 70:65.

V drese Orlov mal najpresnejšiu mušku Lutter, extraligová posila z Košíc, ktorý nastrieľal 23b. Pod prehru domácich sa podpísala aj nízka iba 25% úspešnosť streľby.

Návštevnosť: 150 ľudí
Body: Lutter 23, R. Rakovský 19, Šimko 10, Czako 6, M. Rakovský 5, Michaľov 2
Za hostí najviac: Koczkáš 26, Pešic 22, Caban 11
Doskoky: Czako so Šimkom 7, Lutter a M. Rakovský 5, Tebeľák 3, Biganič a R. Rakovský po 2, Michaľov 1
Zisky: Lutter a M. Rakovský 4, R. Rakovský, Šimko 3, Michaľov 2, Czako 1
Straty: Lutter 5, R. Rakovský 3, Michaľov a Šimko 2, M. Rakovský 1
Asistencie: R. Rakovský 5, M. Rakovský 3, Czako 2, Biganič, Michaľov a Lutter po 1
Napísal: 0  Monday, 29. 10. 2007 o 18:49