Kovohuty Krompachy – 1.BK Michalovce 83-89pp

Zobrazené 1126×
Publikované Monday, 3. 12. 2007 o 19:10

po polčase (33-40)

stav po riadnom hracom čase 76:76

Michalovce nastúpili s rovnakou základnou päťkou ako v Prešove, ale úvod im vôbec nevyšiel. Domáci sa rýchlo dostali do 10-bodového vedenia a tak skončila aj prvá štvrtina. Ukázalo sa že dobrá obrana v Prešove bola skôr výnimkou a Krompachy sa po jednoduchých kombináciách veľmi ľahko presadzovali. Zápas bol ako na hojdačke. Druhú štvrtinu vyhrali Michalovce o 17 bodov a tak odchádzali na polčas so 7-bodovým náskokom. V tretej štvrtine išli do vedenia zase domáci, ale Michalovčania rozumnou hrou v útoku zrovnali stav na 55:53. Krompachy vo štvrtej štvrtine sa minutú a pol pred koncom dostali do vedenia o 8 bodov, zbytočnými stratami lôpt 1.BK. Po oddychovom čase hostí dostali hráči jasne inštrukcie, ktoré do bodky splnili a Svitlicovou trojkou sekundu pred koncom vyrovnali na 76:76.

Predĺženie už bolo plne v réžií hostí, ktorí rozumnou hrou nedovolili domácim sa v útoku vôbec presadiť. Cela päťka, ktorá odohrala predĺženie si zaslúži pochvalu za disciplinovaný výkon, splnili všetky taktické pokyny trénera a to prinieslo to ovocie. Rakovský Roman najprv dvakrát vnikol pod kôš a Svitlica len zužitkoval jeho vynikajúce prihrávky. Domácim svitla nadej po trojke, keď znížili na rozdiel bodu, ale opäť Rakovský Roman trojkou schladil domácich. V obrane vynikajúco zahrali Svitlica s Czakóm a veľmi disciplinovane zahrali aj Lutter, ktorý robil súperovi obrovské problémy po vnikoch a Rakovský Martin svojou čiernou robotou pripravoval strelcom výborné pozície.

Body : Svitlica 26, Rakovský R. 24, Lutter 21, Czakó 16,Biganič 2
Napísal: 0  Monday, 3. 12. 2007 o 19:10
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 23:04