Orli ťahali za kratší koniec aj v odvete

Zobrazené 4251×
Publikované Tuesday, 8. 5. 2012 o 21:23
Basketbalisti 1. BK Michalovce prehrali v odvetnom zápase semifinále play-off II. basketbalovej ligy doma s tímom Kapybary Košice 67:78 (20:41). Po prehre 54:106 v prvom stretnutí na pôde súpera tak nezvíťazili ani doma a finále II. ligy sa zahrá ich premožiteľ. Po vysokej prehre (54:106) v prvom stretnutí sa zázraky určite nečakali. Proti zdravotne zdecimovaným Orlom (najnovšie im chýbali aj R. Rakovský, či Šimko) totiž nastúpil súper s viacerými hráčmi, s extraligovými skúsenosťami (Mišinský, Probala...).  Telocvična GPH aj napriek tomu, že o postupe už bolo rozhodnuté po prvom zápase videla zápas veľmi dobrej úrovne. Domáci sa do skúseného súpera pustili bez rešpektu a v 3. minúte po koši Mižáka viedli 5:2. Hostia ale kontrovali šnúrou deviatich bodov a po trojke Mišinského viedli 5:11. Orli sa aj napriek tomu, že ťahali prakticky v priebehu celého zápasu ťahali za kratší koniec nezlomili a súperovi kládli výrazný odpor. Prvá štvrtina skončila výsledkom 14:21. Aj druhá časť vyšla lepšie hosťom, ktorý kontrolovali priebeh hry. Vždy, keď sa Orli dokázali bodovo priblížiť, našli účinnú odpovedať na ich tlak. V úvode tretej štvrtiny sa domáci hráči dokázali priblížiť svojmu súperovi na desať bodov, keď po koši Maškulíka bol stav 41:51. Košičania však zapli na vyššie obrátky a o niekoľko minút už viedli o šestnásť bodov 50:66. V závere zápasu sa domácim ešte podarilo stiahnuť výsledok na prijateľnú úroveň, keď zápas prehrali 67:78. Aj napriek tejto prehre si domáci basketbalisti zaslúžia za oduševnený výkon pochvalu. Z tímu treba vyzdvihnúť hlavne dvojicu Maškulík, Mižák, ktorí vynikali tak v obrane ako aj v útoku. Orli si tak pripísali na svoje konto prehru aj v druhom semifinálovom stretnutí a do finále zaslúžene postúpili Kapybary Košice. 1.BK Michalovce - BK KAPYBARY Košice 67:79 (26:41)Štvrtiny: (14:21, 12:20, 24:25, 17:13)Prvý zápas 54:106 - do finále II. ligy postúpili Kapybary Košice1.BK: Šanta 4, Mitterpák T. 13, Mižák 23 (2/3 trojky), Maškulík 25, Mikulský 2, Biganič, Novakovský.Kapybary: Probala 20 (1/3), Takáč 14, Mišinský 12 (2/3), Dudič 6, Lipnický 4, Tasfaye 2, Kováč 9 (3/3), Tušan 4, Csillagh 8. {yoogallery src=[/images/galerie/s1112/1bkmichalovce_kapybarykesemifinale/]width=[100] height=[150]}
Napísal: 0  Tuesday, 8. 5. 2012 o 21:23
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 13:06