Kadeti na záver s výhrou a prehrou

Zobrazené 1720×
Publikované Monday, 29. 4. 2013 o 16:38
Svoje posledné majstrovské zápasy v tejto sezóne odohrali kadeti 1. BK Michalovce. Tí najskôr zvíťazili v Bánovciach nad Bebravou 82:39 a následne zaznamenali ich jedinú prehru v nadstavbovej časti, keď prehrali na pôde Trnavy 68:79. Aj napriek tejto prehre skončili nadstavbovú časť o 15. - 19. miesto na 15 mieste. Bánovce nad Bebravou – 1.BK Michalovce    39:82  (16:46) Poslednými zápasmi nadstavbovej časti v sezóne 2012/2013 (o konečné 15.-19. miesto) pokračovala najvyššia slovenská súťaž kadetov. 1.BK Michalovce cestovali na dvojzápas bez viacerých hráčov základného kádra. (Už tradične využili služby firmy Bomex s pohodovým vodičom mikrobusu Martinom Sabadošom). Prvý zápas sa hral v Bánovciach nad Bebravou, kde ich čakal aj stabilný člen kádra orlov Štefan Selepko. Ten si predtým odskočil na celoslovenské finále Stredoškolskej odbornej činnosti v kategórii chémia, keď obsadil výborné druhé miesto. Prvý vzájomný duel v domácom prostredí vyhrali Michalovčania 80:29. Aj v odvetnom zápase hneď od začiatku jasne viedli a bez problémov zvíťazili. Hostia sa presadzovali najmä sa spod koša, kde domáci nekládli takmer žiadny odpor. Výborným výkonom sa prezentoval netradične Matúš Laurinčík (37 bodov,15 doskokov). Štvrtiny: (9:26, 7:20, 12:15, 11:21)Strelci 1.BK Mi: Laurinčík 37, Skvašik 20, Jevočin 12, Selepko 5, Hospodár 4, Štec 4, Novakovský.Doskoky: Laurinčík 15, Štec 11, Hospodár 11, Skvašik 9.Asistencie: Skvašik 5.Slávia Trnava – 1.BK Michalovce    79:68  (34:35)V druhom zápase víkendu sa Orli predstavili na palubovke Trnavy, ktorá do Michaloviec ani nepricestovala. Domáci vyhrali 20:0 kontumačne. Pre orlov bol tak tento súper neznámy. V nedeľňajšom zápase začali hostia dobre, keď sa im darila streľba a tesne vyhrali prvý polčas. Oproti družstvu Bánoviec boli Trnavčania pohyblivejší aj fyzicky silnejší. Do druhého polčasu vstúpili domáci oveľa lepšie. Intenzívne nátlakovou obranou tlačili na rozohrávačov orlov, ktorým dochádzali sily. Tretia štvrtiny bola rozhodujúca. Hostia zle bránili a pohoreli v doskoku. Aj keď sa v poslednej štvrtine snažili, domáci si už náskok ustrážili. Oproti prvému zápasu chýbali orlom hlavne ľahké body od pivotov. Boli to posledné zápasy sezóny a v nich dostali šancu hráči, ktorí počas sezóny nedostávali dostatočnú minutáž. Napriek jedinej prehre v nadstavbovej časti obsadili kadeti 1.BK Michalovce v konečnej tabuľke 15.miesto. Sezóna 2012/2013 je na konci a po krátkej prestávke začne znova príprava na nový ročník. V najbližšom článku Vám prinesieme pohľad hlavného trénera kadetov Marinka Svitlicu a sumár hernej štatistiky hráčov. Štvrtiny: (17:18, 17:17, 22:11, 23:22)Najlepší strelci: Skvašik 30, Laurinčík 13, Jevočin 12, Hospodár 7, Štec 4 Selepko 2, Novakovský.Doskoky: Hospodár 10, Laurinčík 7.Asistencie: Skvašik 9, Jevočin 4, Selepko 3.
Napísal: Peter Biganič  Monday, 29. 4. 2013 o 16:38
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 28. 10. 2014 o 08:24