U favoritov kadeti s dvoma prehrami

Publikované Tuesday, 8. 10. 2019 o 08:33

BKM Iskra Svit - 1.BK Michalovce 71:51 (43:24), štvrtiny (24:11, 19:13, 15:3, 13:24)

U favorita začali orli zaskočení. Náš súper ťažil z výškovej prevahy a jasne dominoval na obrannom aj útočnom doskoku.  V celom zápase zaznamenali hostia len 19 doskokov. Už v prvej štvrtine si Svit vybudoval mierny náskok. V druhej štvrtine orli bojovali a odohrali dobrú časť. Vstup do druhého polčasu hosťom nevyšiel. Nedarilo sa im a mali sme problém s aktívnym pressingom. V poslednej časti sa zápas len dohrával, dostali príležitosť aj ďalší hráči. Celkovo zanechali s favoritom a aj vekovo starším družstvom sympatický výkon.

Najlepší strelci : MI : A.Bujdoš 16, D.Tertinský 12

Zostava : Ľ.Mészáros, S.Ivančo, M.Demko, P.Hakala, S.Serenčko, M.Jasovský, A.Bujdoš, T.Ragan, T.Pončák, D.Tertinský, J.Balogáč, M.Štefan

BK 04 AC LB SNV - 1.BK Michalovce 70:53 (28:27), štvrtiny (25:9, 3:18, 19:15, 23:11)

V druhom zápase víkendu nastúpili v Spišskej novej vsi. Domáci nastúpili odhodlane a nekompromisne trestali každú chybu hostí. Prvá štvrtina tak skončila jednoznačne pre domácich. V druhej štvrtine orli zvýšili nasadenie aj bojovnosť a súperovi dovolili zaznamenať len tri body a zrazu bol zápas vyrovnaný. Domáci znervózneli a hral sa vyrovnaný basketbal. V tretej štvrtine to bolo bodovo mierne pre domácich, ale Michalovčania mali navrch nedokázali však bodovať ani z vyložených pozícií. V poslednej štvrtine sa domáci zmobilizovali a orlom nespadli žiadne trojbodové strely. Po výbornom zápase si nakoniec Spišiaci výhru ustrážili. Hostia opäť predviedli bojovný a odhodlaný výkon na palubovke súpera.

Najlepší strelci : MI : A.Bujdoš 16, M.Jasovský 10

19.10. sa predstavia Michalovčania v Košiciach proti Diawin Košice. Na domácej palubovke sa Michalovčania predstavia až v sobotu 2.11.2019 proti Žiline o 16:00 a v nedeľu 3.11. o 10:00 proti Liptovskému Mikulášu. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH.
 Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2019-2020/ h a štatistiky na www.msbasket.sk