Mladší žiaci porazili Spišskú Novú Ves

Publikované Sunday, 10. 11. 2019 o 21:49

Mladší žiaci U13 sa predstavili v prvom dvojzápase sezóny na domácej palubovke. Našim súperom bolo družstvo Spišská Nová Ves. Na domácich bola badať mierna nervozita, ale začali dobre a ujali sa vedenia, ktoré si udržali až do konca. Hoci orli nepremenili aj niekoľko vyložených pozícii spod koša a chybovali v obrane dokázali bojovnosťou a v druhom polčase aj zlepšenou hrou doviesť zápas do víťazného konca. Druhý zápas bol vyrovnaný len v prvom polčase následne sa prejavila výšková prevaha domácich. Postupne sa do hry dostali aj ďalší hráči z lavičky. Ako na úvod sezóny bolo v hre badať niekoľko nedostatkov na ktorých musia hráči popracovať na tréningoch.

Minuloročné družstvo U12 sa s trénerkou Zuzanou Maľukovou v minulom ročníku predstavili aj na M SR v Prievidzi, kde chlapci obsadili pekné 5. miesto. V tomto ročníku začínajú v súťaži Mladší žiaci v skupine Východ A a tím už povedie z lavičky Marinko Svitlica. V príprave odohrali dva zápasy, keď vyhrali v domácich stretnutiach s Čaňou a Galaxy Košice 2008. V kategórii U13 môže jeden hráč nastúpiť maximálne v 3 štvrtinách.

Ďalšie foto nájdete na Našom FB: Official 1. BK MICHALOVCE

1. BK MICHALOVCE – Spišská Nová Ves      54 : 36  (26:24)

1. BK MICHALOVCE – Spišská Nová Ves      59 : 50  (31:31)

Zostava 1. BK Michalovce: R.Sokira, N.Ivančo, N.Nestorák, N.Beca, P.Kuliňák, R.Paľovčík, T.Kovalik, M.Uhľár, S.Pastornický, M.Marcin, M.Grundza, J.Dobranský

Najbližšie sa Michalovčania predstavia 23.11. v Košiciach proti Družstvu Rimbasket Košice a následne ich uvidíme na domácej palubovke v sobotu 7.12. proti Rožňave. Zápasy sa odohrajú v telocvični GPH o 10:30 a 12:30. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2019-2020/  v sekcii výsledky súťaží - adresár Nižšie súťaže riadené HK Východ.