Starší žiaci U15 s troma výhrami

Publikované Sunday, 24. 4. 2022 o 20:43

Starší žiaci Michaloviec odohrali počas víkendu od 22. do 24.4.2022 až tri zápasy. Rovnaká nádielka ich čaká aj ďalší týždeň. Tentokrát hrali tri zápasy u súperov. Najprv dohrávka v Kežmarku z pred dvoch týždňov, keď Michalovčanov skolila viróza a nemohli odohrať zápas v pôvodnom termíne. Povinné víťazstvo sa zrodilo už v prvej štvrtine, ktorú Orli vyhrali jednoznačne 39:5. V ďalšom priebehu sa duel už len dohrával v zápase dostali postupne priestor všetci hráči a podarilo sa všetkým skórovať. V ďalších víkendových zápasoch cestovali Michalovčania do Považskej Bystrice, kde dohrávali dva dueli, ktoré sa pre pandémiu neodohrali. V prvom stretnutí bolo na hostí badať miernu únavu z cesty, ale aj slabšiu koncentráciu a bojovnosť. Aj keď si držali náskok počas celého stretnutia a dokonca viedli aj 20 bodov nepodali optimálny výkon. Druhý polčas odohrali v slabom nasadení a dovolili súperovi rozohrať sa a znížiť. Problém bolo, že sa nezapojili aj ďalší hráči z rotácie ktorí dostali príležitosť. Orli nakoniec vyhrali o 14 bodov. V druhom zápase počas nedele začali zápas hostia veľmi dobre. Výborne bránili i zakončovali rýchle protiútoky. Prvú štvrtinu vyhrali pomerom 24:3. Vo výbornom výkone pokračovali aj v ďalšom priebehu. Oveľa lepšie sa pridali aj hráči z lavičky a bojovnosťou v obrane dovolili domácim v prvej štvrtine len 16 bodov. V druhom polčase sa zápas dohrával v pokojnom tempe a Orli potvrdili svoju dominanciu. Zápas s prehľadom doviedli do víťazného konca. Za výkon v druhom zápase si všetci zaslúžia pochvalu. Michalovčania tak ostávajú naďalej bez prehry keď majú na svojom konte šestnásť výhier v rade.  Vyhrali aj z družstvami, ktoré hrajú pre starších chlapcov v družstve mimo súťaž.

BK MŠK Mileo Kežmarok -  1.BK Michalovce  18:109 (9:63)

Zostava 1.BK Michalovce:

P.Kuliňák 10, S.Pastornický 10, M.Marcin 6, F.Babinčák 12, R.Paľovčik 8, M.Uhľár 11, T.Kovalik 6, Š.Dudáš 8, N.Ivančo 14, N.Beca 2, J.Hasaralejko 7, M.Haluška 3, L.Sabol 10, M.Ivaňák 2

IMC Slovakia P. Bystrica MS -  1.BK Michalovce 54:68 (38:56)

P.Kuliňák 4, S.Pastornický 6, M.Marcin 18, R.Paľovčik, M.Uhľár 20, T.Kovalik, N.Ivančo, N.Beca 12, J.Hasaralejko 4, L.Sabol 4

IMC Slovakia P. Bystrica MS -  1.BK Michalovce 33:76 (16:44)

P.Kuliňák 10, S.Pastornický 13, M.Marcin 15, R.Paľovčik 2, M.Uhľár 16, T.Kovalik 5, N.Ivančo 2, N.Beca 10, J.Hasaralejko 3, L.Sabol

Najbližšie sa Michalovčania predstavia najprv vonku v piatok 29.4. v dohrávke so Svitom a následne doma cez víkend 29.4. a 1.5.2022 s Banskou Bystricou. Prvý zápas o 16:30 ako dohrávku (Banská Bystrica – Michalovce zo 6.11.2021) a v nedeľu o 9:30 podľa vyžrebovania. Oba zápasy odohráme doma v telocvični ZŠ Krymská. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk/2021-2022/ v sekcii Výsledky súťaží – 1.ligové súťaže v adresári Starší Starší žiaci U15.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 24. 4. 2022 o 20:43