Starší žiaci na KAC Košice nestačili

Publikované Monday, 29. 9. 2014 o 07:26

1.BK Michalovce – KAC Košice      40:77  (23:27), štvrtiny (8:16, 15:11, 12:30, 5:20)
1.BK Michalovce – KAC Košice      44:78  (24:36), štvrtiny (12:10, 12:26, 8:20, 12:21)

V prvom domácom dvojzápase nastúpili starší žiaci 1.BK Michalovce proti favoritovi KAC Košice. V minulom ročníku prehrali s týmto súperom všetky stretnutia. Bez dlhodobo zranených rozohrávačov to mali proti favoritovi ťažké. Domáci chceli aj napriek tomu zabojovať a najmä v obrane zabojovať o dobrý výsledok. Viac príležitosti dostali ďalší hráči a hlavne sa dostali do nových úloh pri spomínanej absencii. Oba prvé polčasy boli zo strany Orlov dobré, keď aktívnou obranou nedovolili Košičanom uniknúť na väčší bodový rozdiel. Po zmene strán hostia pridali a hlavne rýchlym protiútokom zvyšovali náskok. Michalovčania sa dopúšťali veľkého množstva stratených lôpt (prvý zápas 36, druhý 25). Druhé polčasy im vôbec nevyšli. Hostia zaslúžene zvíťazili. Pod výsledok sa podpísal nielen stratené lopty, ale aj zranenie Demka v prvom zápase. Výborným výkonom v obrane sa prezentoval Samo Kincel, keď doskočil 18 resp. v druhom zápase 16 lôpt pod oboma košmi.

Zostava družstva: D.Tertínsky, D.Pliško, M.Podžuban, M.Demko, M.Tirpák, S.Kincel, M.Lustig, M.Podžuban, R.Harman

Najbližšie domáce zápasy odohrajú starší žiaci 1.BK Michalovce v pondelok 20.10.2014 o 16:45 a 18:15 hod s družstvom 1.BK-D Michalovce (Ki) v telocvični Gymnázia P.Horova. Všetky výsledky a fotogalérie môžete sledovať aj na www.1bkmi.sk alebo na stránke www.kbzpk.sk .

Pozývame Vás aj na prvé domáce zápasy kategórie Žiakov 1. BK Michalovce (ročník 2001), keď v nedeľu  5.10.2014 o 9:15 a 11:0 hod odohrajú dvojzápas s družstvom PU Akademik Prešov v telocvični Gymnázia P.Horova.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 29. 9. 2014 o 07:26
Upravil: 1.BK Michalovce  Sunday, 5. 10. 2014 o 21:13