Juniorom sa s Košicami nedarilo

Publikované Saturday, 28. 3. 2015 o 13:09

1.BK Michalovce – ESPRIT Košice            40:84  (23:43), štvrtiny : (11:18, 12:25, 8:19, 9:20)

ESPRIT Košice –1.BK Michalovce             90:55 (37:19), štvrtiny : (19:8, 18:11, 27:24, 26:12)

Počas víkendu 14. a 15.3. odohrali juniori ďalšie zápasy celoslovenskej ligy juniorov o konečné 9. až 13. miesto. V základnej časti s Košičanmi 2x prehrali, najmä úvodná domáca prehra v prvom zápase sezóny, keď mohli siahnuť na víťazstvo a pomýšľať na postup medzi najlepších osem družstiev. V oboch zápasoch mali na vrch Košičania. V prvom zápase bol zápas vyrovnaný len v prvej štvrtine, keď aj napriek výškovej prevahe hostí domáci oveľa lepšie doskakovali najmä v útoku. Oveľa horšie to už bolo s úspešnosťou streľby. Nepremenili dokonca 16 trestných hodov a stratili veľa lôpt čo sa podpísalo pod vysoký rozdiel skóre. Keď sa v tretej štvrtine vyfauloval Jankaj a Laurinčík o zvrate nemohlo byť ani reči. Postupne dostali príležitosť všetci hráči z lavičky.

Zostava a strelci 1.BK Michalovce : S.Kováč 17, M.Jevočin 10, R.Štec 9, M.Laurinčík 4, F.Jankaj, M.Hospodár, M.Chrobák, J.Novakovský, M.Podžuban, M.Pirkovský

V druhom zápase v Košiciach bol výkon družstva už o niečo lepší. Orli stratili o 9 lôpt menej ako v sobotu. No znova nepremenili 9 trestných hodov. Zápas rozhodli domáci v tretej štvrtine, keď si udržali 20 bodový náskok. Po zbytočných faulov kľúčových hráčov Orlov a ich vyfaulovaní sa už vo štvrtej štvrtine zápas len dohrával. Hráči 1.BK Michalovce si stále len zvykajú na nové úlohy. Po odchode Romana Skvašika sa očakáva, že zodpovednosť a i úlohy bodujúcich prevezmú ďalší hráči. No potrvá to ešte určitý čas. Michalovčanom stále chýba stredný rozohrávač a dlhodobo zranený Filip Meňky.

Zostava a strelci 1.BK Michalovce : S.Kováč 24, R.Štec 11, M.Laurinčík 8, M.Jevočin 6, F.Jankaj 4, M.Chrobák 2, M.Hospodár, J.Novakovský, M.Podžuban, M.Pirkovský

Už túto sobotu sa Orli predstavia v Rožňave a následne odohrajú posledné zápasy sezóny doma v sobotu 19.4.2015 s Banskou Bystricou a v nedeľu 20.4. privítajú Inter Bratislava. Oba zápasy sa uskutočnia v telocvični GPH pri OC Kaufland.

Napísal: 1.BK Michalovce  Saturday, 28. 3. 2015 o 13:09
Upravil: 1.BK Michalovce  Saturday, 28. 3. 2015 o 14:35