• Tlač
  • Email

Kadeti na záver s prehrou s Lučencom a výhrou v Kežmarku

Publikované Tuesday, 10. 5. 2016 o 10:18

Počas prvého májového týždňa dohrávali kadeti svoj duel s družstvom Lučenca a následne sa v poslednom kole predstavili v Kežmarku. Bol to posledné zápasy skupiny o konečné 14. – 18.miesto. Zápasy viedol ako tréner Ján Biganič, ktorý zastúpil pre trest absentujúceho hlavného trénera Svitlicu. V oboch v zápasoch odohrali orli výborné prvé polčasy, keď hrali dobre v obrane a darilo sa im strelecky. No v Lučenci po polčase orli stratili koncentráciu a stratili veľa lôpt. Súper striedal osobnú aj zónovú obranu načo nevedeli Michalovčania celkom dobre reagovať a tak zaslúžene prehrali. V druhom zápase zvládli orli aj druhý polčas, hoci sa v poslednej štvrtine súper pokúsil o zvrat. Hostia zaslúžene vyhrali. Nakoniec orli obsadili v ročníku 2015/2016 v kadetskej súťaži 17.miesto. Budúci rok by mali predpokladane pokračovať tiež v celoslovenskej súťaži kadetov. V tomto ročníku sa prejavila kolísavá výkonnosť v družstve a časté choroby. Celkovo pristúpila väčšina chlapcov k tréningom zodpovedne čo by malo byť dobrým prísľubom k ďalšej sezóne. No bez dobrého tréningu a dvojfázových tréningov a širšieho kádra nebudú môcť orli konkurovať úplnej špičke na Slovensku.  Momentálne ešte prebieha súťaž v skupine o 1 8.miesto a následne sa uskutoční finálový turnaj. Favoritom súťaže sú Levice.

1.BK Michalovce – MBK Lučenec            38:61  (25:29), štvrtiny (17:22, 8:7, 8:16, 5:16)

BK MŠK Kežmarok – 1.BK Michalovce   51:57  (14:30), štvrtiny (13:17, 1:13, 16:15,21:12)

Zápas 1 : zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 18, M.Pirkovský 12, M.Lustig 8, M.Podžuban 7, M.Demko 6, R.Harman 6, M.Čobanov, M.Lopuch, S.Brnčál,