Mladší mini žiaci víťazne a s postupom na Majstrovstvá SR

Publikované Thursday, 19. 4. 2018 o 19:07

1.BK MICHALOVCE – Spišská Nová Ves  46:35 (20:16), štvrtiny (10:10, 10:6, 18:5, 8:14)

1.BK MICHALOVCE – Spišská Nová Ves  4:16 (zápasy 3x3)

Počas víkendu sa v sobotu 14.4. predstavili na domácej palubovke najmladší orli v súťaži pod hlavičkou SBA. Čakal ich rival so Spiša a priamy súper o postup na majstrovstvá Slovenska medzi 6 najlepších družstiev. Domáci nastúpili takmer v kompletnej zostave. V prvej štvrtine hrali domáci zakríknuto a navyše nepremieňali svoje príležitosti spod koša. V druhej štvrtine sa obraz hry zmenil a orli postupne prevzali iniciatívu a skórovali. Nedarilo sa im ale v obrane podľa predstáv. V druhom polčase domáci zvýšili svoj náskok a zápas dotiahli do víťazného konca. V zápase stratili Michalovčania veľa lôpt a dopúšťali sa zbytočných faulov. Pozitívom zápasu bolo, že orli sa nevzdali a dokázali vyhrať. V zápasoch v hre 3 na 3 už dostali príležitosť aj ďalší chlapci, ktorí v zápase nenastúpili. Výsledky týchto  zápasov sa do konečného poradia nezarátavajú.

Po tomto výsledku sa môžu tešiť na účasť vo finálovom turnaji šiestich najlepších družstiev zo Slovenska v danej vekovej kategórii a ročníka 2007 a mladších. Z každého kraja postúpili po dve družstvá. Turnaj sa uskutoční od 1.-3.6. v Žiline. Veríme, že Michalovčania sa ešte kvalitne pripravia a budú dobre reprezentovať v silnej konkurencii družstiev z miest z bohatou basketbalovou tradíciou. Výsledok je o to cennejší, že Michalovčania preskočili aj družstvá z basketbalových bášt ako Spišská Nová Ves a Svit. Podobný úspech sa podarilo zopakovať po viac ako dvoch rokoch, keď v roku 2015 do finálového turnaja postúpili orlíci, vtedy ročník 2004 (aktuálne družstvo kategórie žiakov).  Pri oboch družstvách bola hlavným trénerom Zuzana Maľuková.

Najbližšie sa Michalovčania predstavia ešte v dohrávke s ďalším postupujúcim a to Aboviou Košice vo štvrtok 3.5.2018 od 15:30 v telocvični 7.ZŠ. Následne sa ešte v máji v rámci súťaže nadstavby  stretnú doma a vonku s tým istým súperom.

Priebežná tabuľka 5x5 :