• Tlač
  • Email

Samuel Kincel sa predstavil na ME v drese Slovenska

Publikované Monday, 13. 8. 2018 o 13:23

Odchovanec 1.BK Michalovce - Samuel Kincel sa predstavil v reprezentácii Slovenska U18 do 18 rokov na Majstrovstvách Európy B-kategórie. ME sa konali  v Macedónskom Skopje od 27.7. do 5.8.2018. Samo so svojimi 205 cm bol v družstve druhým najvyšším hráčom a nastupoval na pozícii pivota. Dostal príležitosť v každom zápase ako striedajúci hráč. Bodovo mu najlepšie vyšiel víťazný zápas s Rakúskom, kde zaznamenal 8 bodov počas 19 minút na palubovke. Reprezentácia Slovenska skončila celkovo na 14 mieste z 24 družstiev. Tesné prehry môžu Slovákov mrzieť, nakoľko ich obrali o dobré celkové umiestnenie. Víťazom sa stala reprezentácia Holandska, ktorá vo finále zdolala Slovinsko. Celkovo je účasť hráča z Michaloviec veľkým úspechom a motiváciou do ďalšej práce nielen pre hráča ale aj klub.

Vyjadrenie hlavného trénera nielen k  šampionátu si môžete prečítať tu : https://basket.zoznam.sk/doc/31834/ron-na-ligovu-dvadsiatku-po-vzore-hokeja-nemame-kvantitu-ani-kvalitu 

Všetky výsledky reprezentácie si môžete pozrieť na stránke  : www.eurobasket.com

 

Cesta do reprezentácie sa začala nielen reprezentačným zrazom, ktorý sa uskutočnil v Košiciach ešte na konci apríla a o ktorom sme písali na našom webe, ale aj dobrými výkonmi v sezóne v juniorskej súťaži. Neskôr počas reprezentačných sústredení v priebehu mesiaca júl, Samo presvedčil aj reprezentačného trénera a prebojoval sa do záverečnej nominácie.

 

                                                                                                                      Peter Biganič

1.BK Michalovce


Napísal: 1. BK Michalovce  Monday, 13. 8. 2018 o 13:23
Upravil:  

Komentáre k článku