Výhra juniorov s Handlovou a tesná prehra s Prievidzou doma

Publikované Sunday, 10. 2. 2019 o 17:55

V sobotu 9.februára sa v Michalovciach predstavilo družstvo z Handlovej. V predposlednom zápase základnej časti jasne dominovali domáci. Orli výborne bránili a hneď po získaní lopty úspešne zakončovali rýchle protiútoky. Darilo sa im aj strelecky keď premenili 9 z 20 trojbodových pokusov. Michalovčania predviedli pekný a bojovný výkon a svojho súpera prevýšili vo všetkých ukazovateľoch. Zápas rozhodli už v prvom polčase a postupne sa dostali na palubovku aj všetci hráči z lavičky. Celkové skóre narastalo a domáci sa dostali aj cez 100 bodovú hranicu.

1.BK Michalovce – MBK Handlová  114:62  (60:26), štvrtiny (32:13, 28:13, 30:19, 24:17)

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 19, M.Demko 20, M.Pirkovský 31, M.Lustig 13, R.Harman 4, D.Tertinský, S.Brnčal 15, M.Podžuban 1, T.Pončák  2, D.Pliško 9

Hostia : Kubovič 21, Barniak 18

1.BK Michalovce – MBA Prievidza        83:88 (48:38), štvrtiny (21:17,27:21,21:23,14:27)

V nedeľu čakal na orlov ťažší súper a to družstvo Prievidze. Tabuľkový sused a súper bojoval na diaľku so Spišskou Novou Vsou o šieste miesto v tabuľke. V Prievidzi orli prehrali len o 8 bodov a prehru sa im tak snažili odčiniť. Hral sa pekný a taktický basketbal na oboch stranách. V prvom polčase boli lepší domáci, keď sa viackrát presadili spod koša. Hostia kontrolovali streľbou za tri body. Michalovčania si vybudovali do polčasu 10 bodový náskok. Mohli aj vyšší no hostia dokázali vždy bodovo odpovedať na trhák orlov. V tretej štvrtine bola hra vyrovnaná, keď sa hostia nevzdali a stále sa držali v hre. V poslednej štvrtine dokázali Prievidžania stiahnuť a dokonca otočiť zápas. Domáci nedokázali ubrániť Hromadu a Rozenberga, ktorí výborne zakončovali. Orli nepremenili niekoľko vyložených príležitostí čo ich obralo o cennú výhru. Záver bol napínavý a domáci ešte stiahli na rozdiel dvoch bodov no už mi nestačili sily na obrat. Michalovčania tak skončili po základnej časti na 8 priečke. V poslednom dvojkole odohrali juniori 1.BK Michalovce výborné zápasy s dobrým výkonom proti juniorským družstvám z miest s dlhodobou basketbalovou tradíciou a mužskou extraligou.

Zostava a body 1.BK Michalovce : S.Kincel 25, M.Demko 4, M.Pirkovský 29, M.Lustig 7, R.Harman 3, D.Tertinský, S.Brnčal 6, D.Pliško 9, T.Pončák

Hostia : Rozenberg 31, Hromada 28,

Počas najbližšieho týždňa bude známe vyžrebovanie ďalšej časti súťaže DL Juniorov. Michalovčania sa predstavia v skupine o 7.- 12.miesto. Ďalšie informácie nájdete na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://www.slovakbasket.sk/2018-2019/  a štatistiky na www.msbasket.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 10. 2. 2019 o 17:55
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 2. 2019 o 06:54