Kadeti začali nadstavbu len jednou výhrou

Publikované Monday, 17. 2. 2020 o 18:43

Michalovskí kadeti sa predstavili počas víkendu v nadstavbovej časti o 9. - 19. miesto DL Kadetov. Zo základnej časti sa družstvám započítali vzájomné zápasy. V neúplnej tabuľke boli pred začiatkom tejto časti na 14. mieste. Michalovčania sa postupne stretnú so Žiarom N/Hronom, B. Bystricou, B.S.C. Bratislava, Karlovka Bratislava, Prievidzou a Handlovou.

Prvé zápasy absolvovali vonku, najprv v Žiari a potom v Banskej Bystrici. Dobre hrali v oboch zápasoch. V Žiari vyhrávali takmer počas celého duelu. Do tretej štvrtiny eliminovali najlepšieho hráča domácich. V poslednej štvrtine však stratili koncentráciu a dovolili súperovi otočiť výsledok. Poslednú štvrtinu prehrali orli 22:8 a súper premenil až tri trojbodové pokusy v poslednej štvrtine. Naopak orli mali trojbodovú streľbu 6/26. Nakoniec tak Žiar so šťastím  ukradol Michalovčanom prvú výhru v nadstavbe.

MBK BK Žiar n/Hronom   - 1.BK Michalovce - 58:56 (25:37), štvrtiny (14:22, 11:15, 11:11, 22:8)

Zostava a body 1.BK Michalovce: T. Pončák 14, M. Demko 11, A. Bujdoš 10, M. Jasovský 9, D. Tertinský 6, (S. Serenčko 6, P.Hakala),

V druhom dueli víkendu si už orli nenechali výhru V B.Bystrici vziať. Hostia odohrali dobre celý duel a polčasovom výsledku 20:31 zvíťazili jasne o 25 bodov. V tomto zápase mali počas celého zápasu navrch hostia a zaslúžene berú 2 body do tabuľky.

ŠKP BBC Banská Bystrica - 1.BK Michalovce 44:69 (20:31) štvrtiny (6:15, 14:16, 9:20, 15:18)

Zostava a body 1. BK Michalovce: M. Jasovský 22, M. Demko 10, S. Serenčko 7, T. Pončák 6, D. Tertinský 5, (A. Bujdoš 11 , Ľ. Mészáros, P. Hakala 5, T. Ragan, S. Ivančo 3)

Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma v sobotu 29.2. o 17:00 proti Karlovke Bratislava a v nedeľu 1.3. o 10:00 proti B.S.C. Bratislava. Oba zápasy sa odohrajú v telocvični GPH. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke https://slovakbasket.sk/2019-2020/a štatistiky na http://www.msbasket.sk/ .