Juniori U19 zdolali favorita zo Spišskej Novej Vsi

Publikované Wednesday, 6. 4. 2022 o 19:59

V utorok 5.4. dohrávali domáci zápas zo Spišiakmi, ktorý sa neodohral ešte v novembri minulého roka. Orlom sa podarilo Spišiakom oplatiť prehru z 12.3., keď tesne prehrali o desať bodov. V tomto zápase sa začalo z oboch strán opatrne a skóre narastalo len pomaly. Prevládali obrany pred útokom a obom družstvám sa nedarila streľba. Mierne navrch mali domáci, no nepremieňali šestky a tak prvá štvrtina skončila 13:9. Druhá štvrtina mala podobný priebeh, tesný náskok si udržali aj do polčasu 30:26. Domáci výborne bránili a v tretej štvrtine si už vytvorili dvojciferný náskok. V záverečnej štvrtine potvrdili svoj výkon a zaslúžene zvíťazili. V priebehu zápasu sa Michalovčania dopustili niekoľkých zbytočných chýb a nedarila sa im streľba. Výsledok mohol byť ešte o niečo lepší. Nakoniec ale bojovnosťou a taktickou hrou pred zaplneným hľadiskom ZŠ Krymská vyhrali nad favoritom. Tradičný súper ma v mládežníckych družstvách svoju kvalitu a výhra s tímom z basketbalovej bašty na Slovensku je vždy veľmi cenná.

Ďalšie foto nájdete aj na Našej Facebookovej stránke:
Official 1.BK MICHALOVCE
Fotogaléria Juniori U19 MI - SNV

1.BK Michalovce – BK 04 AC LB SNV       60:46 (30:26)

D.Tertinský 17, M.Demko 6, S.Serenčko, T.Pončák 7, T.Ragan 4, M.Jasovský 14, D.Bujdoš, M.Čergeť, P. Moravec 9, A.Bujdoš 3

Za hostí: Zimmermann 15, Hasaj 15

Kompletné výsledky a najbližšie vyžrebovanie nájdete na stránke slovakbasket.sk na odkaze: Juniori U19

Najbližšie sa Michalovčania predstavia na palubovkách súperov v sobotu 9.4. v L. Mikuláši a v nedeľu 10.4. v Kežmarku. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk v sekcii Výsledky súťaží – 1.ligové súťaže v adresári Juniori U19.

Napísal: 1.BK Michalovce  Wednesday, 6. 4. 2022 o 19:59
Upravil: 1.BK Michalovce  Wednesday, 6. 4. 2022 o 20:31