Kadeti začali sezónu výhrou

Publikované Sunday, 16. 10. 2022 o 12:22

Prvý zápas sezóny majú za sebou už aj kadeti U17. Družstvo začne sezónu v skupine Kadeti U17 Silver Východ spolu s BA Čaňa, MBK Victoria Žilina, Handlová, B. Bystrica, Svit, Spišská Nová Ves. Družstvá odohrajú zápasy podľa systému každý s každým doma vonku. Následne ešte nadstavbu a víťaz skupiny si zahrá baráž s družstvom zo skupiny GOLD o majstrovstvá Slovenska. Aktuálne patria do družstva hráči ročníka narodenia 2006 a ml.

V minulom roku družstvo ešte ako starší žiaci zvíťazili v skupine Silver Východ U15 a postúpili na M-SR kde obsadili celkové ôsme miesto. Po náročnom roku a obmedzeniach trénovať to bol pekný úspech.

19.2.2023

1.BK Michalovce – BA Čaňa        79:60 (52:28)

P.Kuliňák 10, S. Pastornický 2, M. Marcin 10, F. Babinčák, M. Uhľár 29, T. Kovalik, N. Ivančo, J. Hasaralejko, M. Haluška, N. Beca, D. Bujdoš 28, N. Wehnke (chýbali Š. Dudáš, R. Paľovčík)

Za hostí: Sročenský 16, Liška 15

V tomto zápase začali Orli vynikajúco. Prvú štvrtinu vyhrali 30:14, darila sa im najmä streľba a prechod do protiútokov. Podobný obraz hry pokračoval aj v druhej štvrtine. Domáci dostávali koše najmä po chybách v komunikácii v obrane po clonách, strate koncentrácie a výborných vniknutiach súpera. Do druhého polčasu o niečo menej koncentrovane a hra sa vyrovnala. Náš súper zlepšil hru a Michalovčanom sa už tak nedarilo v streľbe. Tretiu štvrtinu vyhrali hostia o štyri body, ale aj tak  vyhrávali ešte o dvadsať bodov.  V poslednej štvrtine Čaňa vysunula a zlepšila obranu a tak domáci stratili niekoľko lôpt a zakončovali s nepripravených pozícií. Hral sa rýchly basketbal s nepresnosťami na oboch stranách. Táto hra viac vyhovovalo hosťom, keď postupne znižovali až na rozdiel dvanástich bodov. Ale to bolo všetko. Aj keď v druhom polčase sa nedarilo domácim podľa predstáv zaslúžene vyhrali tento zápas. Oporou a skúsenosťami sa mohli spoľahnúť na Dávida Bujdoša.

Ďalšie foto nájdete na našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE

Najbližšie sa Michalovčania predstavia doma v sobotu 12.11. proti Handlovej o 17:00 a v nedeľu proti B .Bystrici o 9:00. Zápasy sa uskutočnia v hale GPH. Veríme, že prídete povzbudiť našich chlapcov. Ďalšie informácie nájdete 1.BK Michalovce. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke Kadeti U17 Slovenská basketbalová asociácia, kde budú postupne zverejňované.

Napísal: 1.BK Michalovce  Sunday, 16. 10. 2022 o 12:22
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 17. 10. 2022 o 11:43