• Tlač
  • Email

Kadeti s prvou prehrou

Publikované Sunday, 8. 1. 2023 o 19:29

Kadeti Michaloviec U17 prehrali prvý zápas základnej časti až v šiestom zápase sezóny. V sobotu 7.1. odohrali zápas v Čani. Družstvo vycestovalo na zápas v nekompletnom zložení a po rozháranej príprave zapríčinenej chorobami i sviatkami.

Duel bol bodovo v prvom polčase vyrovnaný. Mierne na vrch mali domáci, keď sa snažili o rýchly a nátlakový basketbal. Hostia sa presadzovali najmä postupným útokom. Postupne ale pribúdali na ich strane straty lôpt. Polčas skončil chudobným skóre 34:30 pre domácich. Druhý polčas Čaňa ešte viac prinútila Michalovčanov k stratám a jednoduchým spôsobom skórovala. Orlom sa nedarila streľba a tak nedokázali odpovedať. Náskok domácich narastal a zápas sa v poslednej štvrtine len dohrával. V zápase o prvé miesto v tabuľke rozhodli stratené lopty a väčšia vôľa po víťazstve u domácich.

BA Čaňa - 1.BK Michalovce         73:50 (34:30)

F.Babinčák 8, M.Marcin 7, M.Uhľár 13, D.Bujdoš 16, S.Pastornický 4, (N.Beca 2, N.Ivančo, M.Haluška, J.Hasaralejko)

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia v stredu na domácej palubovke 18.1. o 18:00, keď privítame Spišskú Novú Ves. Následne cestujú chlapci na zápasy do Banskej Bystrice a Handlovej. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke KADETI U17 - SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA - KADETI U17 SILVER - VÝCHOD, kde budú postupne zverejňované.