Dohrávky juniorov s polovičným úspechom

Publikované Sunday, 5. 2. 2023 o 20:38

Družstvo michalovských juniorov odohralo v priebehu uplynulého týždňa dve dohrávky v súťaži Gold. Najskôr v stredu podľahli v Košiciach miestnemu Diawinu 61:88 a v piatok dokázali zdolať na domácej palubovke BK Lokomotíva Sereď 91:71.

Zápas v Košiciach nezastihol Michalovčanov v najlepšej forme, keď sa počas celého zápasu nevedeli vyrovnať s fyzicky vyspelým súperom. V prvej štvrtine sa „Orli“ držali len do stavu 7:7, no potom začali pod tlakom robiť zbytočné straty. Súper im tak rýchlo bodovo odskočil (7:15) a túto časť hry vyhral o osem bodov (23:17). Na začiatku druhej štvrtiny pridali Michalovčania na dôraze v obrane a na krátko sa im podarilo stiahnuť náskok súpera aj na rozdiel dvoch bodov, no aj tak šli do šatní so osembodovým mankom (37:45). Po prestávke pokračovali domáci v rýchlej kombinačnej hre, na ktorú nedokázali nájsť hráči zo Zemplína adekvátnu odpoveď. Mladým Michalovčanom počas celého duelu nešla streľba z diaľky a keď sa v poslednej štvrtine vyfaulovali dvaja hráči základnej zostavy, Košičania mali cestu k pomerne vysokému víťazstvu ešte ľahšiu.

Diawin Košice – 1.BK Michalovce             88:61 (23:17, 22:20, 24:15, 19:9)

Zostava a body 1.BK: M.Demko 18, A.Bujdoš 15, M.Jasovský 8, Tertinský 2, P.Moravec  2 (T.Pončák 9, S.Serenčko 7, T. Ragan, D.Bujdoš, M.Uhľár, M.Štefan)

Domáci duel so Sereďou začali „Orli“ koncetrovane a od začiatku jednoznačne kráčali za víťazstvom. Už v polovici prvej štvrtiny viedli 17:9 a strelecky nezastaviteľný bol najmä Matúš Jasovský (15 bodov v I. štvrtine). V druhej desaťminútovke sa hostia dokázali otriasť a opticky vyrovnať hru najmä vďaka miernemu poľaveniu domáceho tímu v obrane. Michalovčanom však stále „padalo“ a tak do šatní šli s náskokom 21 bodov (60:39). Aj v tretej štvrtine hrali „Orli“ s chuťou a otrasený súper nedokázal nájsť recept na zastavenie bodového prívalu. V 27. minúte už michalovský tím viedol o 35 bodov (79:46) a do poslednej štvrtiny šiel s viac ako tridsaťbodovým náskokom (83:52). V záverečnej časti hry však domácim akoby došiel dych. Navyše pre päť faulov opäť nedohrali dvaja hráči základnej päťky a tak hostia zo Serede dokázali stav aspoň mierne skorigovať.

1.BK Michalovce – BK Lokomotíva Sereď             91:71 (23:17, 22:20, 24:15, 19:9)

Zostava a body 1.BK: M.Jasovský 33, M.Demko 17, T.Pončák 13, Tertinský 11, S.Serenčko 7, (A.Bujdoš 9, D.Bujdoš 1, P.Moravec, T. Ragan, M.Uhľár, M.Štefan)

Ďalšie foto nájdete aj na našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE
Fotogaléria: 1.BK Michalovce - BK Lokomotíva Sereď

Vďaka víťazstvu nad Sereďou sa michalovskí hráči dokázali dostať na štvrtú priečku v tabuľke najvyššej juniorskej súťaže. O potvrdenie tohto umiestnenia budú bojovať v posledných dvoch dueloch základnej časti 11. a 12. februára. Najskôr v Prievidzi a potom v priamom boji o 4. miesto na palubovke Svitu. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaží môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk - Juniori U19 .