Juniori si s Prievidzou body podelili

Publikované Tuesday, 28. 3. 2023 o 20:45

Michalovskí juniori odohrali cez víkend posledné dva zápasy pred domácim publikom, keď hostili družstvo MBA Prievidza. Najskôr v dohrávke 1. kola nadstavbovej časti skupiny GOLD o 5. – 8. miesto podľahli súperovi o šesť bodov 77:83, no v sobotu hosťom z hornej Nitry prehru vrátili a poistili si tak výhodné 5. miesto v tabuľke.

Piatkový duel začali Orli sebavedomo a po troch trojkách v úvodných minútach viedli 9:2. Prievidžania sa však dokázali rýchlo otriasť a v 6. minúte vyrovnali stav na 14:14. V druhej štvrtine získali michalovskí hráči vďaka dvom viacbodovým šnúram výraznejší náskok (41:24), ktorí si dokázali viac menej udržať až do polčasovej prestávky (52:38). Načatého súpera sa im však nepodarilo zlomiť a naopak v tretej časti hry sa do psychickej pohody čoraz viac dostávali hostia. Domácim basketbalistom naopak dochádzali sily a mali problémy presadiť sa do zónovej obrany súpera. Do poslednej štvrtiny vstupovali Michalovčania so štvorbodovým náskokom, ktorý sa im podarilo zvýšiť v 33. minúte na 71:62. Následne však prišla dvanásťbodová šnúra súpera a Prievidza sa prvýkrát v zápase dostala do vedenia. V posledných minútach to bol nervózny boj o každú loptu, no viac pokoja pri streľbe mali hráči Prievidze.

Do druhého zápasu nastúpilo družstvo Michaloviec už aj s Adamom Bujdošom, ktorý v predchádzajúcom dueli nemohol hrať pre trest. Aj v tomto stretnutí začali domáci lepšie a v prvej štvrtine si po celý čas udržiavali mierny náskok. V úvode druhej časti hry sa zdalo, že po dvoch úspešných trojkách sa Orli bodovo vzdialia (30:23), no vzápätí sa na druhej strane chytil hráč s extraligovými skúsenosťami Gajdoš a Prievidza dokázala stav preklopiť na svoju stranu. Do šatní však šli nakoniec s päťbodovým náskokom Orli (37:32). V tretej štvrtine Michalovčania opäť nepochopiteľne znervózneli a dovolili hosťom na chvíľu prebrať taktovku stretnutia. Nepriaznivý stav 44:49 však dokázali v závere štvrtiny zrovnať a do poslednej časti hry sa išlo za vyrovnaného stavu 51:51. Tentokrát sa však ukázala širšia rotácia Michaloviec a hostia bez vyfaulovaného reprezentačného pivota Teličáka nedokázali účinne brániť.

1.BK MICHALOVCE – MBA Prievidza    77:83 (23:20, 29:18, 11:21, 14:24)

Zostava a body 1. BK: M.Jasovský 31, P.Moravec  16, M. Demko 10, Tertinský 9, S.Serenčko 2 (T.Pončák 9, T. Ragan, D.Bujdoš, M.Uhľár, M.Štefan, M. Hajduk)

MBA Prievidza - 1.BK MICHALOVCE    66:80 (19:22, 13:15, 19:14, 15:29)

Zostava a body 1. BK: A.Bujdoš 30, M.Demko 19, P.Moravec  12, M.Jasovský 9, Tertinský 0 (T.Pončák 10, S.Serenčko 0, T. Ragan 0, M.Uhľár, M.Štefan, D.Bujdoš)

Ďalšie foto nájdete aj na našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE
Fotogaléria: 1.BK Michalovce - MBA Prievidza

YouTube: 1. BK MICHALOVCE

Juniori zakončia svoje účinkovanie v riadnej časti sezóny dvomi zápasmi na palubovkách súperov.  Najprv sa 16. apríla predstavia v Nitre a následne v nedeľu 17. apríla nastúpia proti tímu Serede. Na definitívne potvrdenie 5. miesta pred play off im stačí jedno víťazstvo, prípadne jedna prehra tímu Serede v dohrávaných dueloch. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaží môžete sledovať aj na stránke slovakbasket.sk - Juniori U19 .

Počas tohto víkendu sa predstavili v Čani aj kadeti U17. Duel dospel až do predĺženia. Tam sa však už viacerí hráči Michaloviec vyfaulovali a domáci  predĺženie zvládli presvedčivým spôsobom.
BA Čaňa – 1.BK Michalovce 76:58 pp (25:22, 58:58).