Kadeti U17 prehrali s Čaňou

Publikované Monday, 3. 4. 2023 o 12:05

Kadeti Michaloviec U17 odohrali v priebehu posledných dvoch týždňov zápasy s tabuľkovým rivalom aj priamym konkurentom o postup do baráže o M-SR. Pred týždňom v Čani chlapci podali bojovný výkon a v oklieštenej zostave dokázali zápas doviesť až do predĺženia. Viackrát v zápase prehrávali no postupne sa vrátili do zápasu dokonca mohli aj vyhrať, ale tesne pred koncom nepremenili dva trestné hody.  V predĺžení sa prejavila úzka rotácia a domáci už zápas s prehľadom zvládli a hosťom ostala až veľmi krutá prehra po takom zápase.

V domácom zápase sa hral výborný a vyrovnaný zápas. Počas zápasu bola opäť v miernom vedení Čaňa. V prvom polčase trestala hlavne chyby na rozohrávke a zbytočné straty lôpt. Orli odpovedali najmä zásluhou Dávida Bujdoša. Polčas skončil o štyri body pre hostí. Podobný priebeh pokračoval aj v tretej štvrtine. Domáci mali viac faulov. V poslednej štvrtine domáci hráči náporom a výbornou obranou stiahli náskok súpera, dokonca aj o bod viedli. Hostia ale opäť duel otočili a zásluhou presnej streľby Tažika otočili duel. Michalovčania už v závere nemali dostatok síl a hlavne im nepadli voľné strely za tri body. Čo nakoniec rozhodlo a z tesnej výhry sa tešili hostia.

Ďalšie foto nájdete aj na našej Facebookovej stránke: Official 1.BK MICHALOVCE
Fotogaléria: 1.BK Michalovce - BA Čaňa

BA Čaňa - 1.BK Michalovce         76:58pp (25:22, 58:58)

M.Uhľár 10, D.Bujdoš 23, S.Pastornický 8, P.Kuliňák 8, T.Kovalik 5 (F.Babinčák 4, N.Beca, M.Haluška, J.Hasaralejko)

1.BK Michalovce – BA Čaňa        66:71 (37:41)

M.Uhľár 12, D.Bujdoš 34, S.Pastornický 6, P.Kuliňák 7, T.Kovalik 2 (M.Marcin 5, F.Babinčák, N.Beca, N.Ivančo, J.Hasaralejko)

Počas tohto víkendu sa doma predstavilo aj družstvo Žiakov U14. Odohrali dva dueli proti silnému Lučencu (oba doma) a zápas s Rožňavou. Boli to zároveň posledné domáce majstrovské zápasy v tomto ročníku.

AKAPO Lučenec – 1.BK Michalovce  64:36 (34:23)

1.BK Michalovce – AKAPO Lučenec  25:67 (12:29)

1.BK Michalovce – Rožňavskí Vlci     37:36 (9:19)

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia v posledných zápasoch sezóny na domácej palubovke počas víkendu 22.-23.4.2023 keď privítame v sobotu Spišskú Novú Ves o 16:00 a v nedeľu o 10:00 Žilinu. Ďalšie informácie nájdete www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke: slovakbasket.sk - Kadeti U17, kde budú postupne zverejňované.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 3. 4. 2023 o 12:05
Upravil: 1.BK Michalovce  Tuesday, 4. 4. 2023 o 21:47