Kadeti porazili Kežmarok aj Spišiakov

Publikované Monday, 11. 12. 2023 o 07:25

Kadeti U17 1.BK Michalovce sa počas víkendu stretli v domácom prostredí s Kežmarkom a následne proti Spišiakom. V sobotňajšom zápase sa Michalovčania museli vysporiadať s absenciou Paťa Kuliňáka na rozohrávke. V prvom polčase to bolo cítiť a domáci si vytvorili mierny náskok až v druhej štvrtine. Druhý polčas začali orli výborne keď hrali výborne v obrane a štvrtinu vyhrali 26:2. V poslednej štvrtine sa zápas len dohrával. Príležitosť dostali všetci hráči. Orli zaslúžene zvíťazili. V druhom zápase proti Spišiakom sa očakával ťažší zápas. Mierne navrch mali od začiatku domáci, ale súper nedovolil aby sa Orli bodovo vzdialili. Už sa zdalo že náskok na konci prvého polčasu bude dvojciferný no Michalovčania stratami dovolili hosťom opäť znížiť. V druhom polčase bolo viac bojovnosti na strane domácich. Pridali v obrane, zlepšili a ovládli si útočný aj obranný doskok. Náskok narastal a pred poslednou štvrtinou viedli Orli o pätnásť bodov. Náskok udržali a mierne zvýšili.  Nakoniec zaslúžene vyhrali a pripísali si cennú výhru. Oplatili tak prehru z kvalifikácie, kde Spišiakom podľahli po predĺžení.

1.BK Michalovce – BK MŠK Kežmarok - MS          81 : 25 (13:11, 19:8, 26:2, 24:4)

Mi : M.Uhľár 21, M.Matej 5, S.Pastornický 14, F.Babinčák 7, T.Kovalik 23, (N.Ivančo 3, Š .Doboš 2, M.Kotuľák, L.Tušár 6, P.Kuliňák)

1.BK Michalovce – Spišskí Rytieri             77 : 48 (16:13, 15:15, 22:10, 24:10)

Mi : M.Uhľár 24, M.Matej 13, P.Kuliňák 13, S.Pastornický 8, F.Babinčák 13 (T.Kovalik 4, N.Ivančo, Š.Doboš 2,M.Kotuľák, L.Tušár)

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia opäť doma. V nedeľu 17.12.2023 o 11:00 proti ŠBK Galaxy Košice v hale GPH. Ďalšie informácie a výsledky nájdete na Súťaže a štatistiky | Kadeti U17 | Prehľad | SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA (slovakbasket.sk) a našom webe www.1bkmi.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 11. 12. 2023 o 07:25