• Tlač
  • Email

Kadeti oplatili Košičanom prehru

Publikované Tuesday, 19. 12. 2023 o 11:47
Kadeti 1.BK Michalovce vyhrali v nedeľu nad tímom ŠBK Galaxy Košice 79:66 a oplatili tak súperovi prehru z 1. kola súťaže. Orli tak preskočili svojho rivala v tabuľke súťaže SILVER – Východ a vďaka vyššiemu počtu zápasov sa dokonca dostali na 1. miesto pred Banskú Bystricu.

1.BK Michalovce – ŠBK Galaxy Košice  79 : 66 (23:21, 15:16, 19:15, 22:14)

Zostava a body 1.BK Michalovce : P. Kuliňák 18, M. Marcin 15, F. Babinčák 14, S. Pastornický 10, M.Uhľár 9, T.Kovalik 13. Do zápasu nezasiahli N.Ivančo, M.Haluška , S.Doboš, M.Kotuľák, L.Tušár, M.Bronek.

Súboj dvoch celkov z čela tabuľky začali lepšie domáci hráči a po úvodných minútach viedli 6:1. Mladí Košičania však rýchlo otriasli úvodnú nervozitu a v 7. minúte otočili na 15:13 vo svoj prospech. Následne sa skóre začalo prelievať zo strany na stranu, ale prvú štvrtinu vyhrali domáci o 2 body. V druhej štvrtine obidve družstvá zlepšili obrany, do ktorých sa iba ťažko presadzovalo. Michalovčanov bodovo ťahal najmä Paťo Kuliňák a aj vďaka jeho ôsmim bodom v tejto časti hry šli domáci do šatní s jednobodovým náskokom (38:37). Aj po prestávke pokračoval boj o každú loptu a diváci sledovali pomerne kvalitný a bojovný duel. Tím zo Zemplína hral v úzkej rotácii iba šiestich hráčov a chvíľami sa zdalo, že im dochádzajú sily. Orli však v úvode tretej štvrtiny dokázali získať náskok desiatich bodov (66:56) a hoci sa hostia ešte snažili duel otočiť, záver patril jednoznačne mladým Michalovčanom.

Fotogaléria:
Instagram: basketmichalovce
Facebook: Official 1. BK MICHALOVCE

Najbližšie sa Michalovčania U17 predstavia u súperov. Počas víkendu 20.-21.1.2024 odohrajú zápasy v Žiline. Doma sa predstavia 3. a 4.2.2024 proti B.Bystrici a L.Mikulášu. Ďalšie informácie a výsledky nájdete na Súťaže a štatistiky | Kadeti U17 | Prehľad | SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA (slovakbasket.sk) a našom webe www.1bkmi.sk.