Pohľad za rokom 2023

Publikované Thursday, 21. 12. 2023 o 21:48
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za podporu a priazeň. Rok 2023 patril medzi jeden z najlepších v basketbalovom klube 1.BK Michalovce čo sa týka výsledkov práce s mládežou. Po covidovom období sa odohrala kompletná sezóna a po utečeneckej kríze sa stabilizovala aj situácia s telocvičňami. Aj napriek neporovnateľnej podpore mesta oproti iným športom/klubom naši juniori dosiahli najvyššie umiestnenie zo všetkých kolektívnych juniorských športov v meste Michalovce.

Podarilo sa nám :

Juniori U19 obsadili na M-SR 7. miesto.V priebehu sezóny atakovali 4-5. miesto, celkovo to bol aj tak vynikajúci a historický výsledok.
Michalovčania na M-SR skončili na siedmom mieste - 1.BK Michalovce

Kadeti U17 o jednu prehru nepostúpili na M-SR medzi osem najlepších družstiev a len tesne nehrali proti najlepším na Slovensku. Kapitán družstva Dávid Bujdoš bol celkovo úplne najlepším strelcom súťaže.
Kadeti v posledných zápasoch úspešne - 1.BK Michalovce

Matúš Jasovský reprezentoval Slovensko na ME do 20 rokov
Ďalší odchovanec 1.BK Michalovce na ME B kategórie za Slovensko U20 - 1.BK Michalovce

Žiaci Gymnázia Pavla Horova druhýkrát po sebe obsadili na stredoškolských majstrovstvách Slovenska 2.miesto
Gymnázium Pavla Horova obhájilo na M-SR stredných škôl striebro

Naši odchovanci :
Po sezóne sa z juniorského družstva presunuli do iných klubov naši odchovanci. Viacerí bojovali o reprezentačný dres vo výberoch Slovenska.

Adam Bujdoš aktuálne hráva a pravidelne nastupuje za BA LYNX Liberec - prvá česká liga skupina západ.

Michal Demko hosťuje v juniorskom drese Interu Bratislava. Minulý týždeň spolu s družstvom vyhrali prestížny turnaj VIB turnaj vo Francúzsku.
Inter ovládol prestížny medzinárodný turnaj, vo finále oplácal prehru zo skupiny - Slovenská basketbalová asociácia

Dávid Bujdoš aktuálne hosťuje v juniorskom drese BKM SPU Nitra. Družstvo patrí v neúplnej tabuľke zatiaľ prvé miesto v skupine GOLD.