Starší žiaci U15 doma nestačili na favoritov

Publikované Monday, 29. 1. 2024 o 09:15

Cez víkend sa prvýkrát v tomto roku predstavili doma starší žiaci. V oboch zápasoch boli favoritmi hostia čo aj výhrami potvrdili. V sobotňajšom zápase až na nepochopiteľný a nekoncentrovaný výkon v prvej štvrtiny dokázali domáci vyhrať dve štvrtiny a hrali so súperom vyrovnanú partiu. Súper však využil náskok z prvej štvrtiny a zónovou obranou zvládol zápas vo svoj prospech. V druhom zápase s Handlovou, ktorá v súťaži ešte neprehrala začali Orli lepšie keď v prvej štvrtine chvíľku viedli. Následne super aktívnym presingom získal niekoľko lôpt a otočil skóre vo svoj prospech. Presadzoval sa najmä po chybách domácich v rozohrávke. Najlepšie odohrali domáci tretiu štvrtinu, ktorú tesne prehrali o bod. V poslednej časti hostia vôbec nepoľavili a vezú si so Zemplína jasnú výhru. Pre domácich to bol výborný zápas a cenné skúsenosti do ďalších súbojov. Obaja naši súperi nás predčili fyzickosťou a nátlakovou hrou, po ktorej domáci chybovali.

1.BK Michalovce – ŠKP BBC Banská Bystrica        48 : 71 (0:30, 16:11, 20:14, 12:16)

1.BK Michalovce – ŠBK Handlová                            54 : 108 (14:24, 13:30, 16:17, 11:37)

Zostava : M.Kolesár, L.Tušár, F.Kontuľ, M.Berko, M.Bronek, J.Hreňko, D.Hartwich, M.Marcin, F.Kohút, D.Zbojan, D.Štec, Ľ.Faltus, D.Sabovčík

Fotogaléria:

Facebook: Official 1.BK MICHALOVCE
Instagram: basketmichalovce

Najbližšie sa Michalovčania U15 predstavia v Kežmarku a v Žiline. 9.-10.2.2024. Ďalšie  informácie a výsledky nájdete na Súťaže a štatistiky | Starší žiaci U15 | Prehľad | SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ ASOCIÁCIA (slovakbasket.sk) a našom webe www.1bkmi.sk.

Napísal: 1.BK Michalovce  Monday, 29. 1. 2024 o 09:15
Upravil: 1.BK Michalovce  Monday, 29. 1. 2024 o 09:48